Birkaç gün önce, AMD ayrıca tanıttı önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanan Linux 6.3’e gelen AMD çekirdek grafik sürücüsü güncellemeleri için daha fazla optimizasyon ve hata düzeltmesi. Güncellemelerin çoğu küçüktür, ancak RDNA 3 GPU’lar için düzeltmeler, Linux’ta FreeSync ile ilgili bir sorun ve bazı hoş geldiniz AV1 hata düzeltmeleri içerir.

AMD, Ocak ayını tamamlarken ek güncellemeler ekleyerek RDNA 3 GPU’lar için sürücüleri düzeltir ve Linux 6.3’e AdaptiveSync desteği ekler.

Çay AMDGPU güncellemesi Bu ayın 27’sinde Linux 6.3 için yüklenen amd-drm-next’te aşağıda listelenmiştir:

  • Izgara Kontrolü v11.1 düzeltmeleri
  • Sistem Yönetim Birimi v13 düzeltmeleri
  • Freesync düzeltmeleri
  • DisplayPort Multi-Stream Transport düzeltmeleri, kod yeniden çalışması ve temizleme
  • Video Codec Next 4 için AOMedia Video 1 düzeltmeleri
  • Sabit Ekran Çekirdeği Sonraki 3.2.x
  • Sabit PSR (atanan işlemci çağrısı)
  • Veri İşleme Dili iyileştirmeleri
  • Çekirdek bağlantı kodu yeniden çalışmasını görüntüleyin

Düzeltmelerin altındaki vurgulanan bölümler, Linux 6.3 için en son AMD güncellemesinden sorumlu her bir üyeyi gösterir. Phoronix web sitesinin Linux analisti, geliştiricisi ve donanım editörü Michael Larabel, DC arayüzünde veya Display Core katmanında AdaptiveSync’i etkinleştiren Sung Joon Kim’den bahsetti. Bu, Linux içinde AdaptiveSync’i tanıtacaktır. Çay taahhüt aşağıda listelenmiştir GitLab Linux AMD DRM-Sonraki sayfasından.

drm/amd/display: DC arayüzünde AdaptiveSync’i etkinleştirin

[why]
Linux ortamında AdaptiveSync özelliğini etkinleştirmeye başlayın.

[how]
DC katmanında AdaptiveSync desteği ekleme
– AdaptiveSync info_packets oluşturma
– v_startup parametresini ayarlama

Bu ayın başlarında AMD, amd-drm-next’teki amdgpu, amdkfd ve Radeon kodlarını güncelleyerek daha yeni AMD Radeon RX 7000 serisi grafik kartları için yeni desteğin yanı sıra AMD’nin grafikleriyle daha iyi destek için amdkfd’nin bazı bölümlerini düzeltti. Ürün:% s.

Yeni Linux 6.3, Şubat ayının ortasında piyasaya sürülecek ve yalnızca yeni AMD teknolojisi için değil, aynı zamanda üç şirket grafik kartları tasarlayıp ürettikleri için Intel ve NVIDIA için de daha fazla destek görecek. Endişe her zaman, kırmızı ekipte gördüğümüz gibi, desteğin yeni grafik ürünlerine geç kalması olmuştur, bu nedenle şirketlerin grafik sürücülerindeki kritik sorunları çözecek yeni güncellemeler olduğunda, bu kesinlikle kullanıcılar için hoş bir güncellemedir. “Team Blue, Team Red ve Team Green” ürünleri.

Haber kaynakları: Phoronix, Linux 6.3 Çekme Talebi, Linux Git Laboratuvarı

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17