2022’de Web3 yılın moda kelimesi haline geldi, ancak yutturmaca ötesinde, bunun sevgili World Wide Web’imizin (WWW) geleceğini temsil ettiğine ikna oldum. Web3 olarak da bilinir Web 3.0, temel özellikleri olan WWW’nin yeni yinelemesidir. ademi merkeziyetçilik (mevcut merkezi web’e karşı), blok zincirleri, ve olmayandeğiştirilebilir belirteçler (NFT’ler).

Her ikisi de NFT’ler ve kripto para birimleri vardır Blockchain teknolojilerine dayalı. NFT’ler veya kripto para birimleri, benzersiz özelliklere sahip oldukları için değiştirilemez veya değiştirilemez, dolayısıyla taklit edilemez veya manipüle edilemezler. Yeni kripto para birimlerinin ve blok zincir tabanlı taklit edilemez dijital sanatın (NFT’ler) ötesinde, Web3 teknolojileri sonsuz olasılıkların kilidini açacaktır. Web3’ü ve ana bileşenlerini daha iyi anlamanız gerekiyorsa, Ethereum’un şu konularda iyi bilgileri vardır: bu sayfa.

Web3’ün yükselişi, çoğunlukla NFT çılgınlığı ve atalarının yanı sıra zilyonlarca yeni kripto para biriminin başlamasıyla Bitcoin ve Ethereumbirçok yatırımcı ve girişimci çoğunluğa atlamak istiyor.

Ve işte geliyor Kenardaa masrafsız, Crunchbase ve Pitchbook’a düşük maliyetli alternatif şirketin dediği gibi.

Paylaşılan bir gelir modeline sahip ücretsiz/düşük maliyetli Web3 veri platformu

EdgeIn.io şirket profili sayfası örneği – sayfanın başı

Şu anda, EdgeIn, verilerine ücretsiz erişim sağlar dahil bir büyüyen liste ile ilgili 25.000 şirket profili ama için $14.99/aykullanıcılar alabilir gerçek zamanlı güncellemeler Web3’te ilgilendikleri şirketler, kişiler, yatırım anlaşmaları ve etkinlikler. Ve pastanın üzerindeki kiraz: EdgeIn geliri topluluğuyla paylaşacaktemel misyonunu yerine getirmek için “inovasyonu yönlendiren gerçekten merkezi olmayan erişilebilir veriler”. Bulacaksın adresindeki ücretli sürüm hakkında daha fazla bilgi EdgeIn web sitesi.

Şirkete göre, Web3 yatırım araştırma pazarı şu anda 610 milyon dolar ve bekleniyor 2030’da 11 milyar dolara ulaşacak. ile yaptığım görüşme sırasında Ashley BrownEdgeIn’in kurucu ortağı ve COO’subana yatırımcılar tarafından kullanılan mevcut rakip Web3 ekosistem araştırma araçlarının karmaşık olduğunu, eski verilere dayandığını ve genellikle kullanıcıların genel bilgilerini analiz edip yeniden satarak kar elde ettiğini söyledi.

Hizalı Web3’ün misyonu kullanıcıların kendi verilerini ve kimliklerini kontrol ettiği adil bir merkezi olmayan internet sağlamak, Kenarda kullanıcıların verilerini geri almalarına ve ekosisteme yaptıkları katkılardan para kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlar.

Amacımız, Web3 endüstrisindeki her türlü şaşırtmayı ortadan kaldırmak ve verileri sağlamaktır. bu topluluğun hak ettiği güvenilirlik,” dedim Kırmızı SnodgrassEdgeIn’in kurucusu ve CEO’su. “Zamanı Web3’te daha fazla şeffaflık talep etmek ve sorumlu merkezi yerleşiklerin yerini almak değerli bilgilerin bulunmasını zorlaştırarak büyüme ve iş gelişiminin engellenmesi. bu mevcut veri modeli, inşaatçılardan LP’lere ve kendi ailelerimize kadar herkesi başarısızlığa uğratıyor

EdgeIn.io şirket profili sayfası örneği – sayfanın alt kısmı

Yeni veri eklemek için son derece hızlı geri dönüş ile işbirliği

Çift taraflı mimari işbirlikçidir ve teşviklidir, topluluktaki herkesin veri sağlamasına olanak tanır,” dedim Ashley Brown, EdgeIn’in kurucu ortağı ve COO’su.

EdgeIn kurucularına göre, platformun açıldığı Ekim ayından bu yana kullanıcılar tarafından 15.000’den fazla yeni şirket ve proje sunuldu ve yeni veri istekleri bir saatten daha kısa sürede yerine getirilir Şirketin analistleri tarafından. Ancak EdgeIn topluluk analisti ekibinin daha büyük veri kümesi katkılarını doğrulamak ve yayınlamak için 24 saate ihtiyacı var. Kullanıcı tarafından gönderilen verileri eklemek için bu hız inanılmaz ve Crunchbase tarafından sunulan geri dönüş süresinden çok daha hızlı.

EdgeIn.io Grupları ve Grup sayfası örneği – grup oluşturmak, ücretli sürümün bir parçasıdır

Kullanıcı dostu, on binlerce veri noktası (büyüyen) ve ortaklıklar

Şu anda platformda 50.000 Web3 şirketi ve projesi var indekslenmiş, 4.000 aktif yatırımcı profili, ve 20.000’den fazla inşaatçı. EdgeIn’i kısaca denedim ve etiketleri, filtreleri ve arama aracını kullanarak çok hızlı bir şekilde tonlarca bilgi bulabildim. Kullanıcı arayüzünün (ekran görüntülerine bakın) kullanımı kolaydır ve çok duyarlıdır. Web sitesi, şirketlerin ve anlaşmaların yanı sıra şirketlerin istihdamı ve pazar değişiklikleri (Velocity kartı) veya en son trendler gibi Web3 ekosisteminin birçok yönünün izlenmesine olanak tanır.

Şirket, ekibinin “yalnızca 3 ayda pazarın %90’ından fazlasını endeksleyerek Web3’teki en büyük doğrulanmış zincir içi/dışı veri setini oluşturdu”. Birden çok veri ve olayın yardımı olmadan böyle başarılı bir uygulama yapılamaz. gibi ortaklar kehribar verileri, harmonik.ai, Trendlere Karşı Çık, Coingecko, AyCrush, DefiLlamave Anlaşma Odası.

dosyalanmış . Blockchain, Cryptocurrencies, Cryptocurrency, Data, Editorspick, İnternet ve Nft hakkında daha fazlasını okuyun.genel-1