Millennium Falcon, World of Color One'da suyun üzerinde süzülüyor

Fotoğraf: Disney Parkları

Walt Disney’in Walt Disney Animasyon stüdyolarının başlangıcı için kredilendirdiği ikon Mickey Mouse’un, sonunda arabaya biniyor de Disneyland Disney’in 100. yıldönümü için tam zamanında. Hepsi bu değil; Disney100 kutlanıyor Disney Parkları şirketin animasyon mirasına ve modern gişe rekorları kıran franchise’larına saygı duruşunda bulunan iki muhteşem gece gösterisiyle büyük bir şekilde.

io9, şenliklerin medya önizlemesine katılmaya ve yüzüncü yıl kutlamalarını planlayan ekipler ve Hayalperestlerle konuşmaya davet edildi.

Mickey ve Minnie’nin Kaçak Demiryolu Disneyland’da

Yakın tarihli Paul Rudish Mickey Mouse çizgi filmlerinden ilham alan Disneyland Toontown’ın yeniden tasavvurunun en önemli parçası, Mickey ve Minnie’nin Kaçak Demiryolu. Disney+ serisinin sanat tarzı, Walt Disney’in klasik çizgi filmlerine, yıldızının Walt Disney’in orijinal performansına dayanan şu anki Mickey Mouse seslendirme sanatçısı Chris Diamantopoulos’un sesine kadar uzanıyor. Bunu göz önünde bulundurarak, Toontown’ın tüm alanı, Disneyland’in versiyonu ile bu animasyon dünyasının paletine daha fazla uyacak şekilde ayarlandı. Kaçak Demiryolu. Cazibe merkezinin Walt Disney World’deki ilk enkarnasyonu konukları klasik bir Hollywood sinema salonuna davet ederken, Disneyland versiyonu park müdavimlerini kendi sineması El Capitoon ile Toontown’a davet ediyor. Walt Disney Imagineering kıdemli kreatif direktörü Jonathan Friday, sırayı gezerken, “Mickey’s Toontown bariz bir seçimdi çünkü Mickey ve Minnie filmlerini yolun hemen aşağısındaki Mickey’s Movie Barn’da çekiyorlar,” dedi. “Dolayısıyla, prömiyer yapmak için küçük bir kasaba sinemasına veya memleket tiyatrosuna ihtiyaçları var.”

Bilet alan kişinin yanından kuyruğun girişinde dolaşırken, alternatif bir Disney evreninde kanon olacak filmlerin posterlerini görürsünüz. Alıngan Ördekler ve aptal cuma (riffler Güçlü Ördekler ve Çılgın Cuma, sırasıyla), gerçek olmasını dilediğimiz. Friday, “Dünyamızda animasyon klasiklerinden ilham alan muhteşem canlı aksiyonları görmemiz mantıklıydı. Yani tabii ki Toon dünyasında en sevdiğimiz canlı aksiyon filmlerini alıp onları komik bir şekilde canlandıracaklar.” (Bu zeki Toontown sinematik evren filmlerinin Disney+’ta yolunu bulmasını umduğumuzu söyleyerek şaka yaptık; kontrol edin io9’un posterlerin fotoğraf slayt gösterisi burada.) Zekice zevkler burada bitmedi: Mickey Mouse’un oynadığı filmlerden ve televizyondan muhteşem dekorların yanı sıra, Disney Afternoon’dan ilham alan favori şekerlerin bulunduğu bir imtiyaz standı. Dürüst olmak gerekirse, sonunda PowerLimes veya Mallard Cups’ı satmazlarsa şok olurum.

Yolculuğun başlangıcına doğru ilerlediğinizde, Mickey kısa oynamaya başladığında ve gerçek dünya ile Toon arasındaki sınırda bir kez işlerin tam olarak planlandığı gibi gitmediği retro, eski zamanlara ait bir salonda kendinizi bulursunuz. dünya bulanıklaşmaya başlar. Yolculuğun konusunu korumak için çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim – ancak Rudish çizgi filmlerinin hayranıysanız, birbirine bağlı aile dostu yolculuğun neşeyle kaotik doğasına bayılacaksınız. Mickey ve Minnie’nin romantik bir piknik yapma kararlılığıyla. Yolculuğun kulak kurdu şarkısı “Nothing Can Stop Us Now” ve sürüşün anlatı hikayesi, efsanevi seslendirme sanatçısı Russi Taylor’ın Minnie Mouse olarak son performanslarından biriydi ve ne uygun bir selam. Biraz cazibe görmek istiyorsanız, aşağıdaki Disney Parks tarafından sağlanan videomuzu izleyin.

Herkes Mickey ve Minnie’nin Kaçak Demiryolunda!

Renkli Dünya: Bir Disney California Adventure’da

World of Color One'da Grogu

Fotoğraf: Sabina Graves/Gizmodo

DCA’da, parkın yeni bir versiyonu Renk Dünyası Klasik Disney filmi anlarının montajlarını dans eden fıskiyelere ve ışıklara ayarlayan açık hava muhteşem su, Disney100 etkinliği için zamanında yeni bir güncelleme aldı. İçinde Renkli Dünya: Birdaha önce yalnızca animasyon filmlerine odaklanan şov, artık Marvel ve Marvel ile birlikte daha fazla canlı aksiyon filmi içerecek. Yıldız Savaşları Disney ve Pixar animasyonunun yanında. Disney Live Entertainment’ın baş medya tasarımcısı KC Wilkerson, Disney’in sevilen Disney mülklerinden önemli anları Walt Disney’e saygı duruşunda bulunmak üzere iç içe geçirmek için nasıl ilham aldığını paylaştı. “Bir kişi fark yaratabilir. Sadece ilk adımı atıyor. Ve böylece, elimizdeki tüm filmlere bakarken, bu noktayı gerçekten en iyi eve götüren anları seçmekti. Yani senin gibi anların var Ruhburada Joe Gardner [as] öğretmen öğrenciyi etkiler. Gösterir Mulan çığa neden olur,” dedi ve canlı aksiyonun yamalı işlere nasıl girdiğini açıkladı. Renkli Dünya: Bir. “Dahil etmek istediğimizi biliyorduk. Yıldız Savaşları. dahil etmek istediğimizi biliyorduk. Yenilmezler. Ve böylece ‘bir damlanın okyanusa dönüşen bir dalgaya dönüşmesi’ fikri, herkesin bir araya geldiği İntikamcılar’a gelene kadar gösteri boyunca gelişiyor.

Yenilmezler sahnesinin, filmin başından itibaren doruğa ulaşan “portallar” anı olduğu oldukça açık. Yenilmezler: Oyunsonu. Disney’in, herkesin Snap’ten döndüğü açılış gecesinde çılgına dönen kalabalığın viral videosundan ilham alıp almadığını sormamız gerekiyordu. “Yenilmezler dizisi kalbime yakın çünkü ben bir Yenilmezler ineğiyim. Hemen herkesin orada oturup izlediği o viral videoya gittim. oyunsonu ve tek duyduğunuz Sam Wilson’ın “solunuza” gitmesi – Ben de ‘işte böyle başlaması gerekiyor’ gibiyim. Sağ?’. Aldığımız ilk kararlardan biri buydu.”

İlk gördüğümüz kişi Steve Rogers ve ardından müzik gerçekten devreye girdiğinde, işte o zaman Black Panther’i görüyoruz. Pek çok nedenden dolayı Black Panther’i dahil etmemiz gerektiğini biliyorduk,” diye detaylandırdı Wilkerson. “Kara Panter göründüğünde, bu tür harika bir aksiyon pozu veriyor ve ardından arkasındaki lazerler Kara Panter maskelerini aşındırıyor. Bu çok güzel bir an ve bunu seviyorum. bu Yıldız Savaşları dizide o kadar çok küçük şey var ki hepsini tek bir izlemede yakalamak zor. Tam bir ineğim ve kullanmak istediğimiz klipleri elde etmek için Lucasfilm ile çalışmaya başladığımızda, onlarla oynamaya ve onları değiştirmeye başladılar ve ‘Bekle, milenyum şahini devasa bir ekranda uçmak mı?’ ‘Evet, bunu yapacaksın’ gibiyiz. Ve böylece olabildiğince mutluydular.”

Gözyaşlarına boğulduğunuzu saklamak isterseniz diye (benim gibi!) su gösterisinin seyirciyi buğulandırması iyi bir şey., özellikle de duygusal olarak ağır vurucuları getirdiğinde Enkanto ve hindistan cevizi. “Bir ileri bir geri gittik hindistan ceviziözellikle de kilit anın ne olduğunu anlamaya çalışırken – ve Miguel’in Hector’un orada olduğunu anladığı zaman olduğunu anladık. [his] büyükbaba ve Coco’ya “Beni Hatırla” şarkısını söylüyor. Ve bu, o filmde gerçekten istediğimiz tek an.” Wilkerson’a gözyaşları için teşekkür ederek, şovun Walt Disney’in ilk “yeni başlıyor” fikrine geri getirmek için duyguların gamını nasıl yönettiğine güldük. Wilkerson kabul etti. “Özellikle canlı eğlencede yaptığımız şeyi bir nevi özetliyor. Ama gerçekten bir bütün olarak tatil yeri, sanki her zaman yeni başlıyormuş gibi hissediyorsunuz ve bu onun sözü, Şovun sonunda, bunun harika olduğunu düşünüyorsanız – istediğimiz çok daha fazla şey var. yapmak.”

Harika Yolculuklar

Wish'ten projeksiyonların üzerinde uçan Mavi Peri ile Uyuyan Güzel Şatosu

resim: Disney Parkları

Gözyaşları durmuyor Renk Dünyası. Disneyland’de, Disney klasiklerinden ikonik dilekler diğer muhteşem gecede gerçek oluyor: Harika Yolculuklar, hayallerinizi gerçekleştirmedeki denemeleri ve sıkıntıları tasvir eden. “İnşaata başladığımızda Harika Yolculuklar, arkadaşlarımıza, ailelerimize ve meslektaşlarımıza başvurduk ve onlara Walt Disney Animation Studios tarihindeki en sevdikleri anları hayal ettiklerinde ne düşündüklerini sorduk,” diye paylaştı Disney Live Entertainment’ın şov direktörü Jordan Peterson. “Walt Disney Animasyon Stüdyosu filmlerinin güzelliği, herkes için özel bir şeyin olmasıdır. Her birinin, kimsenin duygusal ayak izine uymayan çok kişisel nedenlerle özdeşleştirdikleri kendi filmleri vardı.” Şov, parkın etrafındaki çeşitli bakış açılarında 100 yıllık Disney animasyonunun tümünden karakterler içeriyor. Bu küçük bir dünya ve Amerika nehirleri.

Harika Yolculuklar İzlenmesi gereken bir şov; Disneyland’ın ekran projeksiyonu oyununu nihayet hızlandıran anında yeni bir favori. Sonsuza dek mutlu seviyeleri (bu yıl Walt Disney World’de muhteşem olan devasa montaj), Disney’in yakında çıkacak olan animasyon özelliğinden görüntülerin üzerinde uçan bir Mavi Peri ile Dilek, ve Baymax’tan Büyük Kahraman Altı gökyüzünde kendi aksiyon sekansını alıyor. “İnşa etmek Harika Yolculuklar anlatmak istediğimiz kasıtlı hikayeyi ortaya koymakla ilgiliydi – bu durumda, yaratıcı sürecin yolculuğu, ardından karakterlerimizin kişisel yolculuklarındaki hangi anların duygusal olarak yansıtıldığına karar vermek. Mavi Peri, basit bir dileğin ardındaki saflığı temsil eder. Baymax, yaratıcıların yılmaz ruhunu ve bu hayaller için savaşma isteklerini temsil ediyor,” dedi Peterson. “Dürüst olalım: Dev bir robotu gökyüzünde uçurmak havalı mı? Evet? O zaman yapalım!”

Gecenin en büyük tepkisinin Hazine Gezegeni‘in John Silver’ın alıntısını kullanması: “İçinizde büyüklük nitelikleri var, ancak dümene geçmeli ve kendi rotanızı çizmelisiniz. Squats ne olursa olsun ona bağlı kalın. Peterson, niyetin tam olarak bu olduğunu yanıtladı – insanların bağlantı kurduğu hafife alınan karakterleri bile haykırmak. “Gösteri için doğru duygusal vuruşları seçebildik ve ne olursa olsun birini hissederek vuracağımızı biliyorduk. Hazine Gezegeni John Silver’ın sözleri, ölümsüz olsalar da, aynı zamanda karakterlerimizin dizide tam da o anda duymaya ihtiyaç duydukları şeyler olduğu için o anda öne çıktı.” Şahsen ben arıyordum Robinson’larla tanış ve Peterson, “Robinsonlar kesinlikle oradalar!” Harika, şimdi geri dönmeliyim!

Harika Yolculuklar Disney’in en büyük hayalperestleriyle dolu sürükleyici bir gösteri. Hercules, Moana, Quasimodo ve Belle’nin “I want” şarkılarının bir dörtlü olarak düzenlendiği ve neredeyse beni kıran çok büyük bir an var. Daha yatıştırıcı olan şey, dizinin “kötüler” anı yaşamamak, bunun yerine keşfetmek için cesur bir seçim yapmasıdır. kahramanlarımızın üstesinden gelmeleri gerekenleri gösteren zorluklar; performansla özellikle güçlendirici bir an geldi ile ilgili “Dos Oruguitas” Enkanto. Ve bu, tatil yerinin kutlamanın bir parçası! Dünyanın dört bir yanındaki Disney Parklarında gelecek daha çok şey var. Yani evet, daha fazla gözyaşı bekleyin.

Disney100 de Disneyland Tatil Köyü şimdi oluyor


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7