Cyberpunk 2077 DLSS 3 desteği nihayet bir şey oldu ve CD Projekt Red RPG’nin Nvidia RTX 4000 grafik kartlarında yeni kare hızı yüksekliklerine ulaşmasına yardımcı olacak. Yeşil ekibin Lovelace GPU’ları fps’yi önceki Ampere modellerinden daha fazla artırabilirken, Frame Generation oyunu ultra ışın izleme ayarları açıkken oynamayı uygun bir seçenek haline getiriyor.

Cyberpunk 2077’nin en iyi grafik kartı yarışmacılarını bile terletebileceğini hepimiz biliyoruz ve ışın izleme, etli kare hızı yarasına tuz katıyor. Tabii ki, Nvidia RTX 4090 incelememizde yer alan Asus TUF Oyun GPU’su gibi bir şeye yatırım yaptıysanız, her zil ve ıslık açıkken yaklaşık 100 fps üretebileceksiniz. Ancak, yüksek yenileme hızına sahip bir monitörü sallıyorsanız, oyunun yeni bulunan Çerçeve Oluşturma hilelerini denemeyi düşünebilirsiniz.

Şu an itibariyle, DLSS 3 artık Cyberpunk 2077’nin ayarlar menüsünde bir seçenek ve Nvidia, Frame Generation’ın “her ayarı ve ışın izleme seçeneğini” en üst düzeye çıkarmanıza izin vereceğini söylüyor. Bu kulağa cüretkar bir iddia gibi gelebilir, ancak kendi testlerimiz, bir RTX 4090 kullanarak çok fazla görsel ödün vermeden 140 fps’ye ulaşabileceğinizi gösteriyor. Bu rakam, daha ucuz RTX 4080’de yaklaşık 110 fps’ye düşüyor ve RTX 4070 Ti, üç basamaklı sayıları tam olarak kaldıramıyor, ancak yine de önceki DLSS grafik seçeneklerine kıyasla yaklaşık %54’e kadar daha fazla kare toplayacaksınız.

DLSS 3 desteği yavaş yavaş diğer oyunlara da giriyor, bu nedenle umarız yakında daha fazla Steam kitaplığınızda performansı yükseltir. Kattaki son sürümler arasında Marvel’s Midnight Suns, Hitman 3 ve Dying Light: Stay Human yer alıyor ve gelecekte açgözlü ışın izleme özellikleri söz konusu olduğunda çok önemli olabilir.

Ne yazık ki, her yeni sürüm yeşil ekibin yapay zeka teknolojisine sahip değil, ancak yine de size yardımcı oluyoruz. En iyi Dead Space ayarları kılavuzumuz, PC’nizin USG Ishimura’daki tüm performans korkularıyla başa çıkmasına yardımcı olurken, en iyi Forspoken ayarları, potansiyel olarak teçhizatınızı Square Enix’in şüpheli özelliklerinden kurtaracaktır.oyun-2