OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki İngiltere markasının ilk akıllı telefonu olan Nothing Phone 1, geçen yıl Temmuz ayında ABD dışındaki küresel pazarlarda görücüye çıkmıştı. Halefi, Nothing Phone 2’nin bu yıl ABD’de resmi olarak piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Bir röportajda Nothing CEO’su Carl Pei, Nothing Phone 2’nin 2023’ün sonlarında geleceğini ve şirketin öncelikli pazar olarak ABD’ye baktığını doğruladığını söyledi. Rapora göre, yaklaşmakta olan Nothing Phone 2’nin, Nothing Phone 1’den daha birinci sınıf bir teklif olduğu ve yazılımın şirket için büyük bir odak alanı olacağı söyleniyor.

bir röportaj yapmak Inverse ile Carl Pei’nin, Nothing’in bir sonraki akıllı telefonu olan Phone 2’nin bu yıl içinde ABD’de resmi olarak piyasaya sürüleceğini doğruladığı bildirildi. Pei’nin “Pazarlar açısından ABD’yi 1 numaralı önceliğimiz yapmaya karar verdik” dediği bildirildi. “ABD için bir akıllı telefon yaptığınızda, sertifikalandırma ve bazı özelliklerini işletim sisteminize uyarlama konusunda taşıyıcılarla birlikte çalışmanız gerekir” diye açıkladı ve ekledi: “Daha önce bunun için kaynaklarımız yoktu ve şimdi var.”

“Daha önce yapamadık çünkü henüz ikinci yılımızdaydık ve ürünleri oluştururken takımı oluşturmak için de elimiz kolumuz bağlıydı. Şimdi daha sağlam bir zemine oturduğumuza göre, ileriye doğru bir adım atabiliriz” dedi.

Pei’nin, şirketin 2021’de 200 kişiden bugün 400’e çıktığını ve taşıyıcı sertifikasyonu, kalite güvencesi, pazarlama, perakende lojistiği vb. 196 crore) ilk yılında 2022’de 200 milyon $’a (kabaca 1.633 crore Rs) yükseldi.

The Nothing Phone 1 ABD’de piyasaya sürülmedi, ancak şirket yakın zamanda Amerikalı alıcılar için ahizeyi ülkede test etmelerine olanak tanıyan bir beta programı duyurdu. Programa katılımın maliyeti 299 ABD dolarıdır (yaklaşık 24.400 Rs) ve 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile Nothing Phone 1’in siyah bir sürümünü içerir. T-Mobile, cep telefonunda 5G’yi destekleyen tek operatörken, AT&T ve Verizon kullanıcıları sınırlı 4G bağlantısına sahip olacak.

Şu anda ABD’de hiçbir şey TWS kulaklıklarını sunmuyor ve ülke satışların üçte birini oluşturuyor. Pei, şirketin telefonumuzu ABD’de piyasaya sürmeyerek potansiyel olarak hacmin üçte birini masada bırakacağını belirtti.

Hiçbir Şey Telefon 2’nin Telefon 1’den daha premium bir teklif olduğu alay edilmiyor. Pei, şirketin Telefon 2 için yazılıma büyük yatırım yaptığını söyledi. “Telefon 1’i başlattığımızda mobil ekipte yalnızca beş mühendisimiz vardı, bu yüzden İş başka şirketler tarafından yapılmak zorunda kaldı” dedi. “Artık ekibimiz yazılım konusunda 100 kişiye yakın ve geçmiş hayatımda daha önce birlikte çalıştığım birçok insanı aramıza kattım.” Yaklaşan model, Telefon 1’deki Snapdragon 778G+ SoC’ye kıyasla daha kaliteli bir yapıya ve yeni bir SoC’ye sahip olabilir.

ABD’deki genişlemenin yanı sıra, şirketin diğer bölgelerde daha fazla perakende mağazası açmayı planladığı da bildiriliyor. Ayrıca ABD’de bir mağaza açmayı düşündükleri söyleniyor.

Nothing Phone 1, geçen yıl Temmuz ayında Rs’den başlayan bir fiyat etiketi ile tanıtıldı. Temel 8 GB RAM + 128 GB depolama varyantı için 32.999. Daha sonra hiçbir şey fiyatı Rs artırmadı. Ağustos ayında 1.000.

Nothing Phone 1’in teknik özellikleri arasında 120 Hz yenileme hızlı ekran, 50 megapiksel çift kamera kurulumu, 16 megapiksel özçekim sensörü ve 256 GB’a kadar dahili depolama yer alıyor. Kaputun altında 12 GB’a kadar LPDDR5 RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 778G+ SoC’ye sahiptir. 33 W kablolu şarj, 15 W Qi kablosuz şarj ve 5 W ters şarj desteğine sahip 4.500 mAh pil ile desteklenir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8