Geçen ay piyasaya çıktığında Callisto Protokolü ilginizi çektiyse ancak bunun için 70$ ödemek istemiyorsanız, hayatta kalma korku oyununu harika bir fiyata alma şansınız şimdi. Callisto Protokolü, Walmart’ta yalnızca 40 ABD Doları karşılığında satışta PS5 için. PS5 versiyonu için şimdiye kadarki en düşük fiyat. Ne yazık ki Xbox Series X sahipleri bu fırsattan yararlanamıyor. Hem PS4 hem de Xbox One sürümlerinin de 40 ABD dolarına düşürüldüğünü belirtmekte fayda var.

Callisto Protocol, yönetmen Glenn Schoefield dahil olmak üzere eski Dead Space ve Call of Duty geliştiricilerinden oluşan bir oyun stüdyosu olan Strike Distance Studios’un ilk oyunudur. Oyun, orijinal Dead Space üçlemesinin “manevi halefi” olarak konumlandırıldı ve acımasız aksiyon dövüşü ile bilim kurgu hayatta kalma korkusunun bir karışımını içeriyor.

Callisto Protokolü’nün arkasında kesinlikle güçlü bir soy ağacı olsa da, Aralık 2022’de piyasaya sürüldüğünde hayranlar ve eleştirmenler beklentileri karşılayıp karşılamadığı konusunda nihayetinde ikiye bölünmüştü. İncelememizde Jordan Ramée, Callisto Protokolü’ne 5/10 verdi ve grafiksel doğruluk, ses tasarımı ve ana kadroların performanslarından birkaçı, ancak cansız dövüş ve oyunun sonlarındaki zorluk artışından yakınıyordu.

Karışık eleştirel tepkiye rağmen, Callisto Protokolü, oyunu kendileri denemek isteyenler için indirimdeyken kapmaya değer olabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1