Cyberpunk 2077 akıllı silahları, The Fifth Element’ten Zorg ZF-1 pod silahının kullanım kolaylığını sunar – silahı doğrultun ve tüm mermiler hedeflerine ulaşmalarını sağlayacaktır. Sorun şu ki, RPG oyunu vücudun farklı bölgeleri arasında önemli ayrımlar yapıyor ve akıllı silahları… yapmıyor. Yine de endişelenmeyin: Artık akıllı silahların kafadan vuruş yapmasını sağlayan bir Cyberpunk 2077 modu var.

Seijax tarafından hazırlanan Aslında Akıllı Silahlar modu, Cyberpunk 2077’nin akıllı silahlar mantığını değiştirerek yalnızca kafaların ve diğer zayıf noktaların geçerli hedefler olarak sayılmasına izin verir. Seijax, “Bu, birden fazla hedefe kilitlenebilen silahların artık mermi israf etmeyeceği ve bunun yerine uygun olduğunda birden fazla hedefi kafadan vurmaya çalışacağı anlamına geliyor” diye açıklıyor. “Bu, akıllı hedeflemeye güvenebileceğiniz ve kalçadan kafadan vuruş yapabileceğiniz anlamına geliyor.”

Night City’de çok az şey, sözde akıllı bir demir parçasını elinize alıp doğrudan bir onbaşı goon’un ağır göğüs zırhına ateş etmekte ısrar etmesinden daha sinir bozucudur, değil mi? Seijax, telefonlarımızda yüzleri algılayabilen ve odaklanabilen kameralar bulunduğundan, bu teknolojinin 2077 yılında da yaygın olarak bulunmamasının aptalca olduğunu söylüyor.

Aslında Akıllı Silahlar modunun, bir ara sokakta yerde bulabileceğiniz özel ‘Skippy’ tabancasıyla çalışmayacağını belirtmekte fayda var. Duyarlı bir silah olan Skippy, “Stone Cold Killer” veya “Puppy-Loving Pacifist” modlarında kullanılabilir ve ikincisi, silahı yalnızca bacaklara ateş etmeye zorlar. Aslında Akıllı Silahlar bunu varsayılan olarak değiştirmez, ancak mod sayfası bunun nasıl değiştirileceğine ilişkin talimatları içerir.

Night City’nin geleceğin zorlu cehenneminde biraz daha performans arıyorsanız, en iyi Cyberpunk 2077 PC ayarlarımıza göz atın.oyun-2