AvtoVAZ fabrikası, VKontakte sosyal ağındaki Atipik AvtoVAZ içeriden kamuoyu tarafından bildirildiği üzere, Şubat ayında yaklaşık 18.000 araba üretmeyi planlıyor.

Şubat, AvtoVAZ otomobil montaj kompleksi için altı günlük bir programa sahip son ay olacak ve haftada altı iş günü bir “yuvarlanan” izin günü sağlıyor.

Arabalar Pazartesi’den Cumartesi’ye üretilecek – Lada Granta ailesi 8 saatlik iki vardiyada ve Lada Niva SUV’ler 8 saatlik bir vardiyada. Bu hatlar günde 900 adede kadar araç üretecek.Eksik montaj, Şubat ayında hala hariç tutulmadı. Ancak böyle bir durumda bile fabrika, araba montaj kompleksi için daha önce açıklanan çalışma programlarını koruyacaktır.


“Atipik AvtoVAZ”

Rusya otomobil fabrikasında boya ve vernik sıkıntısının devam ettiği daha önce öğrenilmişti. Bu bağlamda, yeni Lada üç renge boyanmıştır: siyah, beyaz ve koyu yeşil. Ocak ayı boyunca Lada Niva Travel SUV’ler ile Lada Granta otomobillerin aynı renklerde üretileceği de bildirildi. 9 – 18 Ocak tarihleri ​​​​arasında, elektrikli hidrolik direksiyonu olmayan 5 binden fazla siyah Lada Granta otomobil üretildi.

Geçmişte “Atipik AvtoVAZ”, Lada Niva üretiminin yeniden başladığını ve “Moskvich 3” konfigürasyonunun başladığını ilk duyuran kişiydi.genel-22