jake sully ve kylo ren

Na’vi ve Sith arasındaki savaşta artık Na’vi galip geldi.
resim: disney

kimsenin görmemiş olması çok kötü Avatar: Suyun Yolu. Olsaydı, belki şimdiden tüm filmlerin en çok hasılat yapan filmi olurdu. zaman. Olduğu gibi, olabilecek küçük film sadece oldu dördüncü tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi en çok hasılat yapan film dünyanın en popüler bayiliklerinden birinde, Yıldız Savaşları.

Bu hafta sonu itibariyle, Avatar: Suyun Yolu dünya çapındaki gişede 2,12 milyar dolar hasılat elde etti. Bu, 2015-2016’da elde edilen 2,07 milyar doların önüne geçiyor. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor, bir franchise dağının tepesinde oturan. Şimdi hasılatını aşan tek filmler Suyun Yolu vardır Titanik, Yenilmezler: Oyunsonu, ve ilk avatarı. Bunlardan ikisinin yönetmenliğini de James Cameron üstleniyor. Bu sadece akıllara durgunluk veren.

Her şeyden çok, bu en son uzun etkileyici başarılar dizisi Cameron’ın yaptığı son paylaşımlar popülaritesinin nasıl arttığını gösteriyor. avatarı ve Yıldız Savaşları yurt içinde ve dünya çapında neredeyse ters takla atıyorlar. yurtiçinde, Suyun Yolu neye yakın bile değil Güç Uyanıyor hasılat elde etti (yaklaşık 621 milyon dolarla yurtiçinde tüm zamanların 11.si. Kuvvet Uyandırır’ görünüşte dokunulmaz yakın-$937 milyon.) 300 milyon doların üzerinde. Fark, tersinin doğru olduğu yerde uluslararası olarak oluşur, ve avatarı göre yaklaşık 300 milyon dolar daha fazla hasılat elde etti. Yıldız Savaşıs. Aynı şey orijinal için de söylenebilir. avatarıyurt içinde inanılmaz bir 785 milyon $ hasılat elde eden (neredeyse 200 milyon $ geride Yıldız Savaşları), ancak uluslararası olarak 2,14 milyar dolar. Amerika seviyor avatarıama dünyanın geri kalanının yaptığı kadar değil.

Peki diğer kayıtlar ne yaptı? Suyun Yolu bu hafta tatil mi Dağıtımcısı Disney’e göre devam filmi şu anda Fransa, Avusturya, Litvanya, Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Lübnan, Romanya, Slovenya, Slovakya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Gürcistan’da tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi. , Kamboçya, Moğolistan, Yeni Zelanda, Kolombiya ve Porto Riko. Kötü bir liste değil.

Ve tahmin et ne oldu? Durma belirtisi göstermiyor. Geçen hafta sonu yedisini kutladıyurtiçi gişede zirvede geçen hafta, bir önceki *checks notlarından* beri eşi benzeri olmayan bir başarı avatarı film. Ancak bu seri bu hafta sona erebilir. M. Night Shyamalan’ın piyasaya sürülmesiyle Kabini çal, ardından gelecek haftaki Marvel’s sürümü Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania. Ama üç numara olmak bile veya dört birkaç hafta daha gişede dürtecek Suyun Yolu hatta listede daha yüksek. tarafından tutulan üçüncü noktadan 80 milyon dolar uzakta. titanik, koşu bitmeden ulaşılabilir görünüyor. Ancak iki numara, muhtemelen değil. bu Yenilmezler: Oyunsonu ve neredeyse 700 milyon dolar uzakta. Tamamen başka bir yerli yayın.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7