Muhtemelen bildiğiniz gibi, Samsung yakında duyurusunu yapacak. En yeni ve en büyük Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile güçlendirilecek olan Galaxy S23 serisi. Ancak görünüşe göre Samsung, gelecek ay birinci sınıf Snapdragon 8 Gen 2 destekli canavar bir telefon piyasaya sürmeyi planlayan tek üretici olmayabilir.

Söylenti değirmenine göre (üzerinden MySmartFiyat), Motorola, Motorola Edge 40 Pro adlı yeni bir amiral gemisi akıllı telefon ile Samsung’un yaklaşmakta olan S serisine rakip olmaya çalışabilir. Söylentiler, şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonunu bu yıl 27 Şubat – 2 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde küresel pazara sunabileceğini öne sürüyor. Ne yazık ki, Motorola’dan Edge 40 Pro hakkında resmi bir açıklama yok, ancak yeni sızdırılmış görseller – izniyle Uygulamalar – telefonun nasıl görünebileceğini önerin.

Görüntülerden de görebileceğimiz gibi, Motorola Edge 40 Pro muhtemelen en az iki renkte sunulacak: Siyah ve Mavi. Telefon, muhtemelen ortada Motorola logosu bulunan kavisli bir arka panele sahip olacak ve kamera modülündeki metinden de görebileceğimiz gibi, büyük olasılıkla 50MP ana kamera ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Edge 40 Pro’nun ön tarafında büyük olasılıkla delikli ve çok ince üst ve alt çerçevelere sahip kavisli bir ekran bulunacak. Güç ve ses düğmelerinin de büyük olasılıkla telefonun sağ tarafında yer alacağını görebiliriz. Görüntüler ayrıca telefonun bir ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip olacağını da gösteriyor.

Sızan bilgiler, Motorola Edge 40 Pro’nun aslında Motorola’nın yeniden markalanmış küresel bir versiyonu olacağına dair önceki söylentileri destekliyor. Teknoloji devinin geçen yıl Aralık ayında sadece Çin’de piyasaya sürdüğü Moto X40 5G

Durum buysa, Motorola Edge 40 Pro’nun kaputunun altında bir Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olmasını ve 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama alanı ile donatılmasını bekleyin. Şimdi, bu kulağa gerçek bir S23 rakibi gibi geliyor, sence de öyle değil mi?

Kameralar açısından beklentiler, Motorola Edge 40 Pro’nun Optik Görüntü Sabitleme özellikli 50MP birincil sensöre, 50MP geniş açılı atıcıya, arkada 12MP telefoto kameraya ve ön tarafta 60MP selfie kameraya sahip olması.

Motorola Edge 40 Pro, büyük olasılıkla Asus gibi oyun telefonlarında bulunan aynı yenileme hızı olan Full HD+ çözünürlüğe ve 165 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç OLED ekrana sahip olacak. Örneğin ROG Phone 6 Pro. Tüm bunlar muhtemelen 125W hızlı şarj ve 15W kablosuz şarj destekli 4600mAh bataryadan güç alacak. Büyük olasılıkla, Motorola Edge 40 kutudan çıkar çıkmaz Android 13’te çalışacak.

Motorola Edge 40 Pro’nun fiyatı hakkında şu an için resmi bir bilgi yok. Appuals’ın kaynaklarına göre telefonun 850 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olacağı ve bu fiyatı doğrudan USD’ye çevirdiğinizde 926$ civarında olacağı belirtiliyor. Ancak telefonun ABD’deki gerçek fiyatı, piyasa dönüşümleri nedeniyle bu rakamdan farklı olabilir.telefon-1