Bir futbol sahasının önünde mavi bir çarşafta Vrbo logosu.

Vrbo, bir futbol reklamı saldırısının ortasında ve 12 Şubat’ta Super Bowl öncesi bir reklam göstermeyi planlıyor. Bu amaçla şirket, istenmeyen kase patlamalarını yakalamak için parti tespit teknolojisini kullanıma sunuyor.
Fotoğraf: Michael Wade/İkon Sportswire (AP)

Vrbo, kullanıcılardan planlanan 2023 Super Bowl patlamalarını kendi lanet olası evlerinde düzenlemelerini ve başka birinin meskenini veya kiralık mülkünü bozmamalarını istiyor.

bir pazartesiye göre serbest bırakmakVrbo söyledi’herhangi biri ilk atışlarını yapmadan önce kiralık bir partiyi tanımlayan “yetkisiz olay önleme teknolojisini” kullanıma sunuyor. Bu sistem, kalış süresi, teslim süresi, yataklara göre konuk sayısı ve daha fazlası gibi unsurlara dayalı olarak her rezervasyon için bir “risk puanı” oluşturur. Şirket, konukların “demografik bilgilerinin”, diğer bir deyişle ırk, cinsiyet, yaş ve daha fazlasının tanımlama sisteminin bir parçası olmadığını söylemeye özen gösterdi.

Çevrimiçi kısa vadeli kiralama şirketlerine planlanan partileri gerçekleşmeden önce tespit etmeleri ve iptal etmeleri için baskı yapıldı. Geçen yıl, Airbnb tamamen denedi ev sahiplerinin mülklerinde ev sahipliği partilerinden kiracıları kapatma. Kısa süreli kiralama şirketi sistemi ayrıca, bir mülk bulmak isteyen bireysel kullanıcıları takip eder, uygulamayla geçirdikleri zamanı takip eder ve bunu mülke ne kadar yakın yaşadıkları ve seyahatlerinin toplam uzunluğu ile karşılaştırır.

Airbnb Vrbo’nun işleri halletmeye çalışmasından farklı olarak rezervasyonları otomatik olarak iptal eder. Ana bilgisayarlar şu şekilde ayarlandı: bir rezervasyon “yüksek riskli” ise bir e-posta alırsınız. Bu, ev sahibinin herhangi bir ceza olmaksızın bir rezervasyonu iptal etmesini sağlar. Bunlar iddia edilen yüksek riskli konuklar, Vrbo’nun partilerle ilgili politikalarını içeren bir e-posta alır veya yetkisiz olaylar.

Vrbo, bu sistemi denediğini söyledi geçen yıl, bu süre zarfında ABD’de “500’den fazla” kötü rezervasyonu önlediğini iddia etti. Teknoloji ulusal olarak dağıtılırken, şirket uygulamaya büyük önem verdi. Super Bowl, 12 Şubat’ta Phoenix, Arizona’da gerçekleştirilmeden önceki bu güncelleme. Şirket, rezervasyonlarının %0,25’inden daha azının partilerle ilgili şikayetlere yol açtığını söyledi. Vrbo’nun ana şirketi Expedia, 81,6 milyon rezervasyon bildirdi 2022’nin üçüncü çeyreğinde tüm çeşitli kiralama ve otel operasyonlarında.

Ancak, parti insanlarını takip etmeyi amaçlayan otomatik sistemlerin ötesinde, kısa süreli kiralamalar, belirli parti merkezli tatiller için belirli kiralama türlerine büyük kısıtlamalar getiriyor. Yılbaşından önce Airbnb de kısıtlı bir gecelik rezervasyonlar olumlu bir hesap geçmişi olmayanlar veya yerel olarak rezervasyon yaptıranlar için. Airbnb’den farklı olarak Vrbo, kullanıcıların aynı gün için rezervasyon yapmasını tamamen kısıtlıyor, ancak her iki şirket de ev sahiplerinin bir kullanıcının bir konaklama için ne kadar süre önce rezervasyon yapabileceğini belirlemesine izin veriyor.

Her iki firma da zaten bilgi paylaşımı sadece sessiz mahalleleri daha gürültülü hale getirdiği iddiaları nedeniyle değil, aynı zamanda kiralık evlerle ilgili şiddetli ve hatta ölümcül olayların raporları nedeniyle “parti evleri” olarak adlandırılan listeler hakkında birbirleriyle. birkaç tane oldu yüksek profilli çekimler kısa vadeli kiralama ile ilişkilidir. Bir son çekim Los Angeles polisine göre, Los Angeles’taki bir “toplantıda” kısa süreli bir kiralama ile ilişkilendirildi.

Çevrimiçi mülk kiralayan kişi, yılın en iyi futbol oyununun sorunsuz çalışmasını istiyor. Expedia oldu reklamına çok emek harcıyor Super Bowl’un önünde ve ayrıca 12 Şubat’taki büyük maç öncesinde oyun öncesi markalaşmaya büyük para harcıyor.genel-7