Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, onların güçlü, hızlı olmalarını ve şarja ihtiyaç duymadan mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmalarını istiyoruz. Akıllı telefon üreticileri, pil özellikleri söz konusu olduğunda genellikle iki farklı yol izler (veya üç, ancak şimdilik hızlı şarjı dışarıda bırakacağız).

Ve muhtemelen şimdiye kadar başlığa bakarak tahmin etmişsinizdir. Daha büyük bir pile karşı kablosuz şarj. Bu ikisi bir arada bulunabilir, ancak genellikle üreticiler kablosuz şarj bobinlerine yer açmak istiyorlarsa pil kapasitesinden bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalırlar. Yani, bu en bariz değiş tokuştur.

Kablosuz şarj süper uygundur. Artık kablolarla uğraşmak veya bir priz bulmaya çalışmak yok. Telefonunuzu bir şarj pedinin üzerine koyun ve şarj etmeye başlayın. Her zaman hareket halinde olan ve pilinin bitmesi konusunda endişelenmek istemeyenler için mükemmeldir. Ayrıca, kablosuz şarj ile aynı anda birden fazla cihazı bile şarj edebilirsiniz.

Bazı insanlar fazladan birkaç saat pil ömrüne sahip olmayı tercih ederler ve telefonu bir şarj pedine yerleştirmek yerine bir kablo takmak için fazladan yol kat etmeye isteklidirler. Şahsen benim için her zaman pil kapasitesi olacak. Arkasında kablosuz bobinleri olan 4.000 mAh’den fazla kablosuz şarj olmayan 5.000 mAh pil alırdım.

Ancak insanlar farklıdır (ve bu harika), bu nedenle bugünkü anket hangisinin sizin için daha önemli olduğunu bulmayı amaçlıyor. Peki, ne olacak? Kablosuz şarjın rahatlığını mı yoksa daha büyük bir pilin uzun ömürlü gücünü mü istiyorsunuz? Oy verin ve konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.telefon-1