Dead Space remake’in bu kadar iyi olmasıyla birlikte, birçok oyuncu Dead Space dünyasını daha da fazla keşfetmek istiyor ve yakın tarihli bir röportaja göre, EA Motive’deki geliştiriciler aynı duyguyu paylaşıyor.

Bir GQ makalesinde, EA Motive Kıdemli Yapımcısı Phil Ducharme ve Kreatif Direktör Roman Campos-Oriola, Dead Space’in yeni versiyonu hakkındaki düşüncelerini paylaştı. İçinde Ducharme, görünüşe göre aynı sayfada Campos-Oriola ile “Dead Space’i daha fazla keşfetmeye” hevesli olduğunu ortaya koyuyor.

Benim tarafımda bir ilgi var ve Roman’ın tarafında – gülümsemesini görebilirsiniz – Dead Space’i daha fazla keşfetmeye ilgi var. Fikirler var, orası kesin. Bu haftayı bitiriyoruz, lansmanın iyi geçmesini ve mümkün olduğunca az teknik sorun olmasını sağlayacağız.

Ducharme ayrıca, dizinin ilerleyiş yönünü belirleme umuduyla EA ile görüşmeyi planladıklarını da belirtti.

Tatile çıkacağız ve sonra oturup EA içinde ‘Peki, sırada ne var?’ diyeceğimiz tartışmaları yapacağız.

Henüz denemediyseniz, Dead Space remake, orijinal 2008 oyununun hakkını veriyor ve modernize edilmiş varlıklar ve yeni bir gizli sonla bazılarını sunuyor. USG Ishimura’yı kendiniz keşfetmeyi planlıyorsanız, Dead Space yeniden yapım kılavuzlarımıza göz atın.

Kaynak: GQoyun-6