2 Şubat Perşembe günü, DLSS 3 uyumlu oyunların listesi iki oyunun eklenmesiyle büyüyecek: Bugün erken saatlerde kapsamlı bir röportaj yayınladığımız PERISH ve Bize Mars’ı Teslim Edin.

İkincisi, Hollandalı indie ekibi KeokeN Interactive tarafından yapılan bir bilim kurgu macera oyunu olan 2018’deki Deliver Us The Moon: Fortuna’nın doğrudan devamıdır. Deliver Us The Moon’da oyuncular, gezegenimiz kendi uydusunu tamamen tükettikten sonra, Dünya’nın uydusunda yeni kaynaklar bulmak için yalnız bir astronotun çaresiz çabasını takip ediyor. Bir önceki girişten on yıl sonra geçen devam filminde, insanlığı kesin olarak kurtarabilecek çalıntı ARK koloni gemilerini bulmaya çalışırken yeni bir kahraman Kızıl Gezegenin yüzeyine çarpıyor.

Ekibin küçük boyutuna rağmen, Deliver Us The Moon, ışın izleme ve DLSS’yi uygulayan ilk oyunlar arasındaydı. Deliver Us Mars, ışın izlemeli yansımalar ve gölgelere ek olarak başlangıçta DLSS 3 desteği sunarak geleneği sürdürüyor. NVIDIA tarafından bu hafta başlarında yayınlanan resmi karşılaştırmalı değerlendirmelere göre oyun, DLSS 3 etkinleştirilmiş ve Süper Çözünürlük ayarlı olarak 4070Ti GPU’da yaklaşık 120 ortalama FPS, 4080 GPU’da yaklaşık 154 FPS ve 4090 GPU’da yaklaşık 181 FPS’de çalışacak. performans.

Wccftech, NVIDIA DLSS 3 ve diğer teknoloji ile ilgili konuları tartışmak için kısa bir süre önce KeokeN’den birkaç ekip üyesiyle görüştü. Bir hatırlatma olarak, Deliver Us Mars, 2 Şubat’ta PlayStation ve Xbox konsolları için de çıkacak.

Bir geliştirici olarak DLSS 3 hakkındaki ilk izleniminiz neydi? Yapay zeka tabanlı Çerçeve Üretiminin, gelişmiş ışın izleme efektlerine ayak uydurmak için işlemenin geleceği olduğunu düşünüyor musunuz?

Daniel Torkar, Teknik Sanatçı: DLSS Çerçeve Üretimi, ekstra çerçeveler eklemek için harikalar yaratıyor,
ve NVIDIA’nın yaptığı şey inanılmaz. Eklenen pürüzsüzlük bizim için buna değer.
fikir. Oyunlar ve daha fazla ışın izleme efekti ile artık oyunun standart bir parçası
modern PC oyun deneyimi, daha yüksek kare hızlarının elde edilmesine yardımcı olabilir, bu da
fark.

DLSS 3, oyununuzda DLSS 2’ye (Süper Çözünürlük) kıyasla ne kadar iyileştirme sağlıyor?

Birbirlerinden gerçekten faydalanıyorlar. DLSS 2, minimum görsel ile birçok iyileştirme ekler
dezavantajlar; DLSS Çerçeve Oluşturma, yukarıda ayrıntıları verildiği gibi ekstra pürüzsüzlük ekleyebilir.
çok değerli bir ek.

DLSS 3’ün olası dezavantajlarından biri ek gecikme süresidir. Çerçeve Oluşturma, uygulamanıza önemli ölçüde gecikme ekler mi, yoksa Reflex bunu karşılayabilir mi?

Biraz gecikme ekler, ancak oyunumuz giriş gecikmesine çok duyarlı değildir. Refleks, gecikmeyi en aza indirmeye kesinlikle yardımcı oluyor ve Deliver Us Mars’ta yanıt verme üzerinde anlamlı bir etkisi olmadığını düşünüyoruz.

DLSS 3’ün oyununuza ne zaman ekleneceği konusunda bir tahmini süreniz var mı?

2 Şubat’ta DLSS 3 ile Bize Teslim Edin Mart’ını gönderdiğimizi doğrulayabiliriz.

GeForce RTX 4000 Serisi ayrıca ışın izleme optimizasyonuna yardımcı olmak için Shader Execution Reordering (SER), Opacity Micro-Maps (OMM) ve Displaced Micro-Mesh’i (DMM) tanıttı. Tüm bunların oyun geliştiricileri tarafından açıkça etkinleştirilmesi ve ayarlanması gerekir. Herhangi birinden yararlanmayı planlıyor musunuz?

Dürüst olmak gerekirse, bu teknikleri kullanmıyoruz. Ekibimiz nispeten küçük ve bu nedenle onları olduğu gibi uygulayacak çalışanlarımız yok.

Son olarak, bir geliştirici olarak RTX Remix hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gerben Pasjes, Sanat Yönetmeni: RTX Remix, küçük çocuklar için süper ilginç bir araç gibi görünüyor.
diğer modlama biçimlerine geçmeden önce oyun geliştirmede ayaklarını ıslatın veya
kendi oyunlarını inşa ediyorlar. Çok erişilebilir ve UX açısından kullanımı kolay görünüyor.

Daniel: RTX Remix, modlamaya harika araçlar getiriyor ve insanların neler yapabileceğini görmek beni çok heyecanlandırıyor.
eski oyunlarla yapabilir. Ayrıca Gerben’in söylediği, ancak sadece küçük çocuklarla sınırlı değil.

Zaman ayırdığın için teşekkürler.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17