Twitter’da çok fazla reklam var mı? Elon Musk, sosyal ağının daha da fazlasını sunması gerektiğinden, öyle düşünmüyor gibi görünüyor. Şirket, reklamverenlerin kendilerini belirli arama sonuçlarına yerleştirmelerini sağlamak için yeni bir kampanya seçeneği başlattı. Bu tür hedefleme, Google’ın anahtar kelimelerle çalışma yöntemine benzer.

Bir deja vu havası

Şirket, sosyal ağda reklam değişiklikleri konusunda uzmanlaşmış Twitter Business hesabında not alınmış o ” anahtar kelime reklamları pazarlamacılara belirli aramaları hedefleme yeteneği sunar. Örneğin, bir kullanıcı Twitter’da pizza kelimesini aradığında, reklamverenler özel bir restoranın reklamlarını görüntüleyebilir. L’Oiseau Bleu’ya göre bu seçenek, İnternet kullanıcılarını aradıkları şeyle daha fazla temasa geçmeye teşvik edecek.

aynı kategoride

900 milyon üyesiyle LinkedIn’in büyümesi devam ediyor

Test aşamasındaki bu yeni ayar, kısmen haber akışındaki anahtar kelime hedefleme ayarına benzer. Aradaki fark, sık sık manga hakkında konuşan bir kullanıcının ana sayfasında ilgili reklamların yer almasıdır. Bir kullanıcı ” için arama yaparken manga özel menüde özel mağazalar olacak. Twitter açıklığa kavuşturuyor”Arama anahtar kelimesi reklamları, arama yaptıklarında yalnızca hedeflenen terimleri arayan kişilere ulaşmaları bakımından diğer anahtar kelime kampanyalarından farklıdır. »

Twitter'da yeni Anahtar Kelime seçeneği

Resim: Twitter.

Bu duyurunun arkasında Twitter, dönüşüm teklifini iyileştirmeye çalışıyor. Kasım ayından bu yana markalar, kullanıcıları reklamlarla etkileşime teşvik etmek için yeni kampanyalar kullanma seçeneğine sahip oldu. Çeşitli seçenekler mevcuttur: sepete ekle, bir ürünü görüntüle, satın al, iletişim bilgilerini kaydet veya abone ol.

Twitter, markaları mümkün olan en kısa sürede geri dönmeye ikna etmelidir

Bu yeni eklentinin sunduğu seçeneklerin ötesinde, her şeyden önce mesele, reklamcıları yeniden çekmek. Geçen Ekim ayında Elon Musk tarafından 44 milyar dolara devralınmasından bu yana Twitter, markaların gemiden fırladığını gördü. Sosyal ağın en iyi 100 reklamvereninden 75’inden fazlası ayrıldı. Söz konusu olan, örneğin Donald Trump’ı geri getiren milyarderin tartışmalı açıklamaları ve kararları.

Bu büyük ayrışma, 2021 yılında gelirlerinin %90’ını markalara bağlı olan platform için oldukça endişe verici. Elon Musk, reklamlara olan finansal bağımlılığını azaltmak istiyor ancak milyarderin öncelikle platformunu karlı hale getirmesi ve dolayısıyla reklamcıları ikna etmesi gerekiyor.

genel-16