Forspoken oldukça zorlu bir oyun ve PC bağlantı noktası da tam olarak o kadar iyi değil. Bu kombinasyon hiçbir zaman yardımcı olmaz ve başlığı makul bir çerçeve hızıyla maksimuma çıkarmak çok zaman alabilir. Görsel aslına uygunluğun performansı haklı çıkarıp çıkarmadığını değil, onu nasıl iyileştirebileceğinizi tartışmak için buradayız. İşte PC’de Unutulan Düşük FPS sorunlarını çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey.

Kaçınılan Düşük FPS’yi Düzeltme

Öncelikle sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz ve sisteminizden neler bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir edinmeniz önemlidir. Düşük bir VRAM GPU’nuz varsa (8 GB veya daha az), bundan pek verim alamama veya oyunu hiç oynayamama ihtimaliniz yüksektir. Her iki durumda da, burada dikkat edilmesi gereken birkaç şey var.

oyunu test ediyorum 1080p benim üzerimde RTX 3060 ile 12 GB VRAM’in bir Ryzen 5 3600Xve 16 GB DDR4 VERİ DEPOSU. sadece paylaşacağım ortalama FPS geçiş ile, böylece büyük bir fark olduğu için sabit olmaktansa andan ana oyun sırasında ne bekleyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikriniz olur.

Bu Grafik Ayarlarını Düşürün

Cansız performansına rağmen Forspoken, ayarlayabileceğiniz ve potansiyel olarak iyi bir FPS elde edebileceğiniz birçok ayara sahiptir. Bazı ayarlar, tutmak istediğiniz Yüksek veya Standart çünkü bunları düşürmek oyunun oldukça kötü görünmesine neden olabilir. Aşağıdakiler, görsel kalitede büyük bir kayıp olmadan kare hızını önemli ölçüde iyileştirebilir.

Ayar Değer
Sis Kalitesi Düşük
Bulut Kalitesi Düşük
Gölge kalitesi Düşük
Işın İzlemeli Gölgeler Kapalı
Çevresel perdeleme Standart
Işın İzlemeli Ortam Kapatma Kapalı
Alan derinliği Kapalı

Sadece bu ayarları en yüksek değerlerden düşürerek ortalamada bir artış gördü 38 FPS ile 61 FPS. Genellikle, alan derinliği çoğu PC oyununda hiçbir şey yapmaz, ancak burada kapatmak performansınızı biraz artırabilir, bu biraz şok edicidir.

Karşılaştırma Ekran Görüntüleri

En yüksek ön ayarlarda çalışan Forspoken’ı gösteren bir karşılaştırma: 1080pdaha düşük ayarlarla karşılaştırıldığında.

Unutulmuş Yüksek Ayarlar
1440p'de Yüksek Ayar ile Forspoken
Düşük Ayarlar

En büyük görsel değişiklik, açık dünyanın büyük bir kısmını kaplayan yoğun sisin bariz eksikliğidir ve bunu düşük seviyeye getirmek, gökyüzü kutusunun kalitesini gerçekten düşürür, ancak bu daha zorlu ayarlardan biridir, bu nedenle tercihinize bağlı olarak şunları yapabilirsiniz: onun için başka şeyleri feda etmek ister.

DLSS veya FSR 2.0’ı açın

Bir NVIDIA kullanıcısıysanız, DLSS’yi aç ve ayarla Kalite. DLSS’ye sahip olmayan bir AMD veya NVIDIA kartınız varsa, açın FSR 2.0 ve ayarla Kalite.

Yukarıdaki ayarlarla ve DLSS ayarlanır Kalitebenim ortalama FPS artan 61 FPS ile 74 FPS. Forspoken düşük fps sorununu çözmenin en kolay yolu budur. Tecrübelerime göre, her iki teknolojinin uygulanması oldukça sağlam.

Bunlarla, daha yüksek çözünürlükleri bile seçebilir ve belki de “Performans” ve “Dengeli” seçenekleriyle uğraşabilirsiniz.

GPU Sürücülerinizi Güncelleyin

GPU’nuz için en son sürücülerin kurulu olduğundan emin olun. En yenilerini aşağıdaki linklerden alabilirsiniz.

GeForce Experience > Sürücüler > Güncellemeleri Kontrol Et” src=”https://teknomers.com/wp-content/uploads/2023/01/1674985461_544_PCde-Vazgecilen-Dusuk-FPS-Sorunlari-Nasil-Onarilir.png”/>
</picture>
<noscript><picture decoding=GeForce Experience > Sürücüler > Güncellemeleri Kontrol Et”/>
</picture>
</noscript><figcaption class=GeForce Deneyimi

Özel GPU’ya geçin (Dizüstü Bilgisayar Kullanıcıları)

Entegre olan yerine özel GPU’nuzun kullanıldığından emin olun.

Özel Nvidia GPU’ya Geçiş

 • İlk olarak, Nvidia Kontrol Paneli
 • Ardından şuraya gidin: 3D Ayarları ve sonra 3D Ayarlarını Yönetin
 • sekmeyi aç Program Ayarları ve Seç unutulmuş açılır menüden
 • Sonraki, bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin ikinci açılır listeden.
 • Nvidia GPU’nuz şu şekilde görünmelidir: Yüksek performanslı Nvidia işlemci
 • Değişiklikleri kaydet

Özel AMD GPU’ya Geçiş

 • İlk önce aç Radeon Ayarları
 • Ardından şuraya gidin: tercihler, bunu takiben Ek ayarlar
 • Burada, seçin Güç ve sonra Değiştirilebilir Grafik Uygulama Ayarları
 • Seçme unutulmuş uygulama listesinden
 • Eğer unutulmuş listede yok, tıklayın Uygulama Ekle düğmesine basın ve kurulum dizininden yürütülebilir dosyayı seçin. Bu, oyunu listeye ekler ve daha sonra onu seçebileceksiniz.
 • İçinde Grafik Ayarlarıatayın Yüksek performans oyun profili

Forspoken’ın PC bağlantı noktası, dürüst olmak gerekirse, bir karmaşa ve oyun, bence, performans maliyetini haklı çıkaracak kadar iyi görünmüyor. Evet, yukarıda paylaşılan ayarlarla oldukça oynanabilir hale getirebilir ve kare hızınızı artırabilirsiniz, ancak yine de yeterli gelmiyor.

Umarız bu kılavuz Forspoken düşük FPS sorununu çözmeye yardımcı olmuştur. Aşağıdaki yorumlarda herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.oyun-5