Yıl yeni başlamış olabilir, ancak “2023’ün En İyi Android Amiral Gemisi” unvanı için savaş çoktan başladı. İlk büyük yarışmacı, OnePlus 11, Çin’de çoktan piyasaya sürüldü. Samsung’un açıklaması bekleniyor Samsung Galaxy S23 serisi önümüzdeki hafta 1 Şubat

Şimdiye kadar, Koreli teknoloji devinin uygulayacağı yeni özelliklerin çoğuna çok aşinayız. Örneğin, sızıntı yapanların çoğu uzun süredir Samsung’un 2023 amiral gemisinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin özel bir sürümüyle çalıştırılmasını bekliyordu. Ancak şimdi, bu gerçeğin en güvenilir onayı, doğrudan önde gelen teknoloji ihbarcısı Roland Quandt’tan geliyor.

İçinde cıvıldamakikincisi, “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy” markasını sergileyen bir görsel paylaştı. Özel Snapdragon işlemcinin, OnePlus 11 gibi cihazlarda standart Gen 2’den ne ölçüde daha güçlü olacağı henüz belli değil. Kağıt üzerindeki iyileştirmelerin mutlaka gerçek hayattaki performansa dönüşmediğine dikkat edilmelidir. Ancak en önemlisi, bu yılki Galaxy S23’ün gücünü yalnızca Qualcomm’un Snapdragon yonga setleri alacak. Referans olarak, Samsung geleneksel olarak amiral gemilerini biri Exynos ve diğeri Snapdragon olmak üzere iki versiyonda piyasaya sürdü.

Hangi cihazı alacağınız, büyük ölçüde bulunduğunuz pazara bağlıydı. Eşdeğer Exynos ve Snapdragon modelleri arasındaki performans karşılaştırılabilir olsa da, ikincisi neredeyse her zaman bir avantaja sahipti. Şans eseri, artık tüm Samsung kullanıcıları aynı Galaxy S23 deneyimini alacak.

Ek olarak, söylentiler daha parlak ekranlar ve üstün kamera modülleri gibi yeni Galaxy amiral gemilerine gelecek diğer önemli iyileştirmelere işaret ediyor. S23’ün performansı, Samsung’un görünüşte tanıttığı söylentilere göre geliştirilmiş soğutma sistemiyle daha da artırılabilir. Kısacası, Galaxy S23 bir akıllı telefon canavarı olmalı.

telefon-1