ABD’li cam üreticisi Corning, 2022’nin sonunda, beton gibi pürüzlü yüzeylerde bile gelişmiş kıymık koruması sunan Gorilla Glass Victus 2’yi tanıttı. Şirket, Samsung’un Galaxy S23 serisinde yeni nesil Victus cam kullanan ilk akıllı telefon üreticisi olacağını onayladı.

Samsung Galaxy S23’te sandviç cam tasarımı

ABD’li cam üreticisi Corning’e göre Gorilla Glass Victus 2, önceki nesle göre düşmeye karşı daha iyi koruma sağlayacak şekilde tasarlandı. Cep telefonları büyüyüp ağırlaşsa da Corning, ikinci nesil Victus koruyucu camın betona bir metreden ve asfalta iki metreden düşmeye dayanabileceğini söylüyor. Ayrıca cam, Galaxy S22’de kullanılan Victus+ (cam 7) ile benzer şekilde çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Üç Samsung Galaxy S23’ten oluşan serinin tamamı yalnızca 1 Şubat’ta resmi olarak sunulacağından, Corning malzemenin ilk kez kullanılacağı akıllı telefonların adını “Samsung’un bir sonraki Galaxy amiral gemisi akıllı telefonları” olarak ihtiyatlı bir şekilde takdim etti. Galaxy S23’ün Corning Gorilla Glass Victus 2 kullanan ilk akıllı telefon olacağına inanılıyor. Güney Koreli üretici, San Francisco’da düzenlenen Unpacked Etkinliğinde bu olayı layıkıyla aktarma fırsatını kesinlikle kaçırmayacak.

Galaxy S23, “sandviç” cam tasarımıyla görünmelidir. Bu, telefonun hem önünün hem de arkasının Gorilla Glass ile korunacağı anlamına gelir. Samsung, aynı işlemi Galaxy S22 (test raporu) ve Galaxy S21 için zaten kullanmıştı.

Lenslere ek olarak, Samsung’un amiral gemisi üçlüsünü Armor alüminyum çerçevesiyle donatması bekleniyor, ancak bu bileşende herhangi bir iyileştirme olup olmayacağından henüz emin değiliz. Ayrıca Galaxy S23, IP68 su geçirmez ve toz geçirmez olacak, iki standart model ise Galaxy S23 Ultra’nın minimalist tasarımını benimseyecek.

Akıllı telefonunuz için koruyucu kılıf kullanıyor musunuz? Öyleyse, Corning Gorilla Glass Victus 2’ye sahip bir akıllı telefonda onsuz yapar mıydınız? Yorum bölümümüz cevaplarınıza açıktır.genel-27