Çok az şey tablet satışları üzerinde küresel bir salgın kadar büyük bir etkiye sahip olabilir. Aslında, yaşamlarımızı muhtemelen kalıcı olarak değiştiren sağlık krizi, ölmekte olan bir teknoloji türü gibi görünen bir şeye tek başına hayat vermeyi başardı.

İlginç bir şekilde, satışlardaki artış eğilimi, COVID-19’un tablet pazarını değiştirmesinin tek yolu değil. Görünüşe göre OLED tabletler giderek daha popüler hale geliyor. Bu yeni içgörü, Counterpoint Technology Market Research tarafından ikincisinin resmi web sitesinde öne sürüldü.

Göre kaynak, OLED tabletlerin pazar payının büyümesinin devam etmesi bekleniyor. Counterpoint, 2024 yılına kadar OLED ekranlı tabletlerin pazarın %15’ini oluşturmasını bekliyor.

Kulağa etkileyici gelmiyorsa, birkaç faktörün dikkate alınması gerekir. İlk olarak, OLED teknolojisi tabletler tarafından hiçbir zaman akıllı telefonlarda olduğu gibi geniş çapta benimsenmedi. Aslında, Ürün kategorisinde pazar payı açısından dünya lideri olan Apple, şu anda OLED ekranlı iPad sunmuyor.

Samsung, tarihsel olarak, değişen derecelerde başarı ile OLED tabletleri piyasaya süren tek büyük üreticiydi. Ancak şimdi, kullanıcılar OLED’i giderek daha fazla tercih ettikçe, daha fazla şirket bu trendi yakalayacak.

OLED teknolojisinin çok daha üstün kontrast ve görüş açıları sunduğuna dikkat edilmelidir. Yine de LCD panellerin üreticiler tarafından tercih edilmesinin ana nedeni, ikincisinin çok daha ucuz olması ve aynı zamanda piksel aşınmasına daha az duyarlı olmasıdır. Ek olarak, bu, LCD ekranların daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Yine de müşterinin kral olduğu bir pazarda Apple bile yakın gelecekte OLED tabletler sunacak. Çoğu kaynağa göre, Cupertino şirketi yenilenmiş bir 2024’te OLED ekranları ilk kez tanıtacak olan iPad Pro serisi. Muhtemelen daha pahalıya mal olacaklar, ancak tüm iyi şeylerin bir bedeli var.telefon-1