Minecraft zırh kaplamaları ve demircilik şablonları, bu yıl 1.20 güncellemesinde Minecraft’a gelen yeni bir özelliktir. Minecraft zırh güncellemesi, hayranların yıllardır peşinde olduğu bir şey. Zırh özelleştirmesi nihayet burada değil, aynı zamanda zorlu ve mevcut demircilik masasına yeni bir kullanım ekliyor.

Minecraft, kısmen düzenli içerik güncellemeleri sayesinde tüm zamanların en iyi bilgisayar oyunlarından biridir. Java Edition’daki yeni Minecraft zırh kaplamaları ve diğer gelecek yeni özelliklerle oynamak için, en son Minecraft anlık görüntüsünde deneysel özellikler veri paketini açmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra demircilik masası arayüzünde bir fark göreceksiniz. Daha önce Minecraft elmasını, halen kullanım alanlarından biri olan Netherite’e dönüştürmek için kullanılan demircilik masası artık ek yuvalara sahip. Bu yuvalar yalnızca içine bir şablon, öğe ve değerli bir kaynak yerleştirildiğinde kullanılabilir.

Minecraft zırh güncellemesi

Minecraft zırh güncellemesi, süper havalı görünmekten başka hiçbir faydası olmayan bir özellik olan zırhınıza desenler ekler. Alternatif Minecraft büyülerine sahip bazılarınız varsa, farklı zırh setlerinizi ayırmak için veya çok oyunculu bir sunucuda kendinizinkini ayırt etmek için her zaman kullanabilirsiniz.

Süslemeler, Minecraft bakırı, ametist veya lapis lazuli gibi değerli malzemelerden yapılmıştır ve döşemenin rengi, kullanılan kaynağın rengine uygundur. Şu anda yapamayacağınız tek şey, örneğin, elmas zırha elmas süsleme eklemektir, ancak yeni bir geliştirici tweet’i bunun tam sunumdan önce eklenebileceğini öne sürüyor.

Tüm Minecraft zırh düzeltme kaynakları:

 • Ametist – mor
 • Bakır – bakır
 • Elmas – mavi
 • Zümrüt – Yeşil
 • Altın – altın
 • Ütü – gümüş rengi
 • Lapis Lazuli – mavi
 • Netherite – kayrak
 • Kırmızı taş – kırmızı
 • Kuvars – beyaz

Minecraft zırh süslemeleri: Bakır sivri uçlu elmas göğüs plakası için Smithing masası tarifi

Bir demircilik masası kullanarak Minecraft zırh süsleri nasıl eklenir

Zırhınızı özelleştirmek için bir demircilik masası yerleştirin ve üzerindeki kullan düğmesine tıklayarak demircilik arayüzünü açın:

 • İlk yuvaya bir demircilik şablonu yerleştirin.
 • Seçtiğiniz zırh parçasını ikinci kutuya koyun.
 • Üçüncü öğe yuvasına bir külçe veya kristal yerleştirin.

Daha sonra yeni dekore edilmiş zırhınızı çıkarabileceksiniz ve üç orijinal eşya da tüketilecek.

Minecraft Netherite yükseltmesi

Elmas Netherite’e nasıl yükseltilir?

Yukarıda bahsedildiği gibi, elmas zırhınızı ve aletlerinizi Minecraft Netherite’e yükseltme şekliniz artık değişti – ve bu daha zor. Bu nedenle, 1.20 güncellemesine dahil etmeyi planladığınız hayatta kalma dünyalarınız varsa, bu donanımı hemen yükseltmeyi denemenizi öneririz.

İşlem, artık Netherite yükseltme demircilik şablonuna, ayrıca öğenize ve bir Netherite Külçesine ihtiyacınız olması dışında, öncekiyle hemen hemen aynıdır. Bir Netherite Külçesi için yeterli Kadim Enkaz bulmak zaten yeterince iş gerektirmediyse, gerekli olan inanılmaz derecede nadir başka bir kaynak var. Ayrıca, yükseltilen her öğe için ayrı bir şablona ihtiyacınız vardır, çünkü bunlar kullanıldıkça tükenecektir. Ah, değil mi? Şans eseri, aşağıda açıklayacağımız gibi, demircilik şablonunu çoğaltabilirsiniz, ancak yine de Netherite’a yükseltmek uzun ve pahalı bir süreç olacaktır.

Minecraft ustalık tablosunda Minecraft demircilik şablonu yinelenen tarif

Demircilik şablonlarını nerede bulabilirim?

Smithing şablonları üretilemez ve yalnızca dünya çapında belirli tasarımlarıyla ilgili belirli konumlarda bulunabilir. Oldukça nadir olduklarından, demircilik şablonlarını çoğaltabileceğinizi duymaktan memnun kalacaksınız – ama elbette bu ucuz değil. Önceki smithing şablonunu kullanırsanız, yukarıdaki görüntüye göre yedi elmas ve temel malzemesi ile bir crafting masasında birleştirebilirsiniz.

Her Minecraft demircilik şablonu konumu ve temel malzemesi:

Şablon Konum Temel malzeme
Sahil gemi enkazı parke taşı
Kumdan tepe Çöl Piramidi Kumtaşı
Göz Kale Bitiş Taşı
Kaburga Cehennem Kalesi Netherrack
Nöbetçi Yağmacı Karakolu parke taşı
burun Tabya Kalıntısı Siyah taş
kule Bitiş Şehri Purpur bloğu
Gelgit Okyanus Anıtı (Yaşlı Muhafız düşüşü) prizmarin blok
Canını sıkmak Ormanlık Konak parke taşı
koğuş Antik şehir Arnavut kaldırımlı derin kayrak
Vahşi Orman Piramidi Yosunlu Arnavut kaldırımı
Netherite yükseltmesi Burç Kalıntısı (hazine odalarında garantili) Netherrack

Mojang Studios, oyunculardan bu yeni güncellemeyi test etmelerini ve bu demircilik şablonlarını hayatta kalma modunda bulmanın ne kadar kolay olduğu konusunda geri bildirimde bulunmalarını istiyor. Öyleyse, deneysel özellikleri açın, yeni bir hayatta kalma dünyasına dalın – belki de en sevdiğimiz Minecraft tohumlarımızdan birini kullanarak ve avlanmaya başlayın. Zırh damlalarınızı kısa sürede sergileyeceksiniz, bu nedenle Minecraft zırh standı tarifini elinizin altında bulundurun ve Minecraft 1.20 çıkış tarihi geldiğinde parlamaya hazır olacaksınız.

oyun-2