Marvel Snap’in en yeni sezon bileti Savage Land bize yeni bir kart getiriyor: Zabu. Zabu, 2-Güçlü 3-Maliyetli bir karttır ve eldeki 4-Maliyetli kartların maliyetini 2 azaltan güçlü bir Devam Eden etkiye sahiptir.

Bu, esas olarak, örneğin altıncı virajda, sürekli etkisinden dolayı azaltılmış maliyetleri nedeniyle tahtada Zabu ile en fazla üç adet 4-Maliyetli kart oynamanıza izin verir. Bu Devam Eden etki, Onslaught, Mystique veya Onslaught’s Citadel konumuyla da çoğaltılabilir. Bu indirimin tek dezavantajı, 4 Maliyetli kartların en az bir enerjiye mal olacak şekilde sınırlandırılmış olmasıdır. Özellikle Zabu’nun kullanımıyla asla 0-Maliyet bölgesine ulaşamayacaklar.

Season Pass kartları her zaman özellikle güçlüdür, çünkü bunlar, Zabu gibi, şimdilik yalnızca yaklaşık 15$’lık Premium Pass satın alınarak açılabilir. Bu kılavuz, Zabu tabanlı en iyi destelerden birkaçını kapsayacak ve Marvel Snap’in sezon geçişlerini satın alacak türden bir oyuncu olmasanız bile, bu desteler gelecekte kaçınılmaz Zabu’yu elde ettiğinizde kontrol etmeye değer olacaktır. oyunun kart dağıtım sistemine.

Negatifleri Olumsuzlamak

Negatifleri Negatiflemek tamamen, rakibinizin kart çekmesine, tahtanızın gücünü azaltmasına veya kendi kartlarınızı yok etmesine izin vermek gibi büyük caydırıcı etkileri olan güçlü kartları oynamakla ilgilidir, ancak bu olumsuz tarafları yalnızca olumlu yönlere sahip olmak için reddetmektir.

Maximus, Typhoid Mary, Red Skull ve Attuma, maliyetlerine göre güçlü kartlardır, ancak önemli dezavantajlar da sağlarlar. Oynadığınız bir sonraki kartın yeteneklerini ortadan kaldıran Zero’s On Reveal efektini kullanarak, Typhoid Mary veya Attuma gibi kartları, etkileri aktif hale gelmeden sahada tutabiliriz. Sıfır, aynı konumdaki rakibinizin sahasındaki her karta her biri için +2 Güç veren Kızıl Kafatası’nın etkisini de ortadan kaldıracaktır.

Zırh, Shang-Chi’yi çalıştıran destelere karşı harika bir karşı önlemdir, çünkü Typhoid Mary, Attuma, Red Skull ve She-Hulk gibi Shang-Chi’nin Açığa Çıkma etkisi aracılığıyla 9’lu kartları yok etmeye duyarlı veya yok edilebilecek birçok kartımız var. -Güç veya daha fazlası.

Negatifleri Olumsuz Deste Listesi

Zabu, bu deste için Typhoid Mary, Shuri ve Attuma’nın maliyetini düşürecek. Bunların her biri bunun yerine 2 Maliyetli kartlar olacak. Dördüncü virajdaki bir taktik, oynanan bir sonraki kartın gücünü ikiye katlayacak olan Shuri’nin etkisini kullanmaktır. Ardından aynı dördüncü virajda, Zırhınızın bulunduğu konum üzerinde Shuri’nin etkisiyle güçlenen Attuma’yı oynayın. Armor ile aynı konumu paylaştığı için yok edilmeyecek olan 20-Power Attuma’ya sahip olacaksınız. Beşinci virajdan sonra, Attuma’dan hemen sonra Taskmaster oynayın ve Taskmaster oynadığınız son kartın gücünü kopyaladığı için, Taskmaster da artık 20’lik bir kart olacak. Beşinciye dönün ve tahtanızda zaten biri Zırh yoluyla yıkım etkilerinden koruyan iki adet 20-Güç kartınız var.

Cosmo, Açığa Çıkma etkilerinin etkinleşmesini engelleyebilir, bu nedenle Maximus’u Cosmo’nun konumunda oynamak, herhangi bir dezavantaj olmadan 3 Maliyetli 7 Güç’e sahipken rakibinizin fazladan iki kart çekmesine izin vermez. Cosmo aynı zamanda Wong, Iron Heart ve Odin gibi On Reveal efektlerine dayanan rakiplerin kullandığı desteler için mükemmel bir karşı çözümdür.

Cosmo konumunuzda yanlışlıkla Shuri’yi kullanmadığınızdan veya Attuma veya Typhoid Mary oynarken, önceden Zero veya Zırh bulunan bir konumda Attuma oynadığınızdan emin olun.

Bizim için sıfır olumsuz senaryolar yaratarak bu çetin kartların tüm olumsuz yönlerini ortadan kaldırıyoruz.

Sadık Yüzgeç

Sadık Flipper, Mister Negative’in kullanımına bağlıdır. Mister Negative, destedeki tüm kartların fiyatını ve gücünü değiştirir. Bishop, Mystique, Ironheart, Rogue, Jubilee, Wong gibi birçok kart, düşük güçleriyle değiştirilen yüksek maliyetleriyle daha etkilidir.

Silver Surfer, Mystique ve Ironheart’ın hepsi Mister Negative aracılığıyla 0-Maliyetli kartlar olurken, takas nedeniyle her birinin 3-Gücü var.

Bu güverte için birkaç farklı rota var. İdeal olarak, ikinci virajda Psylocke oynamak istersiniz, ardından üçüncü virajda dört enerjiniz olur, böylece Mister Negative oynayabilirsiniz. Mister Negative, destenizdeki tüm kartların fiyatını değiştirir. Wong, 4-Power ile 2-Cost olacak ve Wong’un Double On Reveal etkisi sayesinde, Wong’un konumunun üstünde Jubilee ve/veya Ironheart oynayarak her ikisinin de Reveal etkilerini iki kez tetikleyebilirsiniz.

Bunun yerine Sera, White Tiger ile değiştirilebilir, ardından Wong’un konumunda White Tiger oynamak, diğer konumlarda iki adet 7-Power Tiger yaratacaktır. Beyaz Kaplan’ın değerleri Mister Negative nedeniyle değiştirilirse, Beyaz Kaplan 5-Güç ile 1-Bekaretli yıkıcı bir kart olacaktır.

Sadık Flipper Güverte Listesi
Sadık Flipper Güverte Listesi

Bu destede Zabu tarafından azaltılan 4 Maliyetli kartlar Jubilee, Wong ve Mister Negative’dir. Üçüncü virajda Zabu oynamayı başarırsanız, dördüncü virajda sinerji oluşturmak için hem Mister Negative hem de Jubilee oynayabilirsiniz. Tüm kartların bedelini/gücünü değiştirin, ardından Jubilee destenizden değiştirilen kartlardan birini alacaktır.

Psylocke, Rogue ve Sera’yı değiştirerek değiştirebileceğiniz diğer kartlar Bast, Patriot ve Iron Man’dir. Patriot’u dahil ederek, hiçbir yetenekleri olmadığı için Brood’daki Broodling’leri artırabilirsiniz. Brood, Patriot ve broodling’lerin hepsi de 3 Maliyetli kartlar/birimler oldukları için Silver Surfer’s On Reveal aracılığıyla güçlendirilecek.

Mister Negative sayesinde 5-Güçlü 0-Maliyetli bir Demir Adam’a sahip olmak konumunuzu yükseltebilir. Bir yerde Iron Man’in tek başına olması bile kolaylıkla 10-Güçlü bir konum olacaktır.

Bu deste, Zabu’nun Mister Negative ile birleşimi nedeniyle birçok farklı yol izleyebilir. Dereceli Merdiveni tırmanmanıza yardımcı olabilecek, birbirini süper iyi tamamlayan, yetkin, vahşi, düpedüz ölümcül bir ikili.

Acımasız Kayalar

Ruthless Rocks’ın as kartı Darkhawk. Darkhawk’ın etkisi, rakibin destesindeki her kart için +2 güç kazanmasıdır. Korg ve Rock Slide’ı birleştirerek, rakibin destesini ekstra kartlarla dolduracaklar – bu durumda, 0-Güçlü 1 Maliyetli kartlar olan Rocks. Desteniz onları güçlendirmek için Patriot kullanmıyorsa, esasen oldukça işe yaramaz.

Bu destede Zabu tarafından azaltılan 4 Maliyetli kartlar Shuri, Moongirl, Darkhawk, Spider-Man, Rock Slide, Wong ve Absorbing Man’dir. Bol 4 Maliyetli kartlar Zabu tarafından azaltılacak. Mystique’e eklendiğinde, bu 4 Maliyetli kartlar daha da azaltılacaktır.

Acımasız Kayalar Deste Listesi
Acımasız Kayalar Deste Listesi

Örneğin, Zabu zaten sahadayken dördüncü virajda, Wong’u yerleştirebilir ve ardından Wong’un konumunun üstüne Rockslide oynayabiliriz. Bu, rakibin destesine dört Kaya atar. Wong’un konumuna yerleştirilen Korg, iki Taş daha atacak. Rakip, destesine sadece Korg ve Rock Slide’dan altı Taş eklemiş olacak, bu da Rock olmayan kartları saymadan 13-Power’da Darkhawk’a sahip olacak. Darkhawk oynamadan önce Shuri’yi kullanarak, Darkhawk’ta 20’den fazla Güç elde edebiliriz.

Emici Adam, Açığa Çıkma etkisine sahipse, oynadığınız son kartı kopyalar. Örümcek Adam, rakibinizin bir sonraki turda oynandığı yerde kart oynamasını engeller. Absorbing Man’i Spider-Man oynadıktan sonra kullanmak, rakibin bir sonraki turda kart oynayamayacağı iki konum oluşturmanıza olanak tanır. Hem Absorbing Man hem de Spider-Man’in kart maliyetlerini azaltan Zabu sayesinde rakibinizi oyunun başında veya sonunda iki konum kaybetmeye zorlamak.

Halihazırda çok sayıda 4’lük Maliyet kartımız olduğundan, America Chavez her zaman altıncı virajda çekilecektir. America Chavez güçlü bir güç merkezi, ancak daha da önemlisi – America Chavez’in destede olması bize Zabu’yu ve 4-Maliyet kartlarımızı çekmek için daha fazla fırsat sağlıyor.

Umarız bu deste listeleri ve stratejiler, Zabu’nun yeteneklerinin yanı sıra, etkisini Mystique, Mister Negative, Darkhawk ve Shuri gibi diğer kartlarla birlikte nasıl çalıştıracağınız konusunda size daha fazla fikir vermiştir.

Muazzam derecede ayrıntılı en iyi Havuz 1, Havuz 2 ve Havuz 3 deste kılavuzlarımıza ve/veya Marvel Snap’e yeni başlayanlar için ipuçlarımıza ve püf noktalarımıza göz atmayı unutmayın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1