2023 yılında Apple mücadeleye giriyor ve bir VR/AR (yani sanal/artırılmış gerçeklik) kulaklığı piyasaya sürüyor. Reality Pro, kendi başına. Yıllar süren hazırlığın ardından cihazın bu yılın Haziran ayına kadar duyurulması bekleniyor… ve bu daha başlangıç ​​gibi görünüyor. Birkaç ay önce Tim Cook, AR’nin Apple için bir sonraki büyük şey olabileceği gerçeğini ima etti. Görünüşe göre Cupertino şirketi bunu gerçeğe dönüştürmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor, kelime oyunu amaçlanıyor. Apple’ın Reality Pro’nun halefi üzerinde çalıştığı söylentisinin yanı sıra, şirket birinci nesil kulaklığa sahip herkesin Siri’nin yardımıyla AR uygulamaları oluşturmasını sağlayacak bir yol geliştiriyor. söylenti Bilgi tarafından bir makaledaha sonra tespit edildi ve üzeri örtüldü. MacSöylentiler. Orijinal parçaya göre araç, iki popüler sandbox oyunu olan Minecraft ve Roblox’a benzeyecek.

Apple, VR/AR girişiminde uzun vadede başarılı olmak istiyorsa, tüm kulaklıkların arkasındaki yazılımı ve ekosistemi gerçekten mükemmelleştirmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Reality Pro’nun Apple’ın stratejisi ve 3000 $’ı aşan fiyat etiketi nedeniyle oldukça niş bir cihaz olacağı göz önüne alındığında, pek çok VR/AR meraklısını çekmesi muhtemeldir. Bu, böyle bir AR/VR içerik oluşturma aracının gelişmesi için mükemmel bir fırsat yaratır.

Şimdiye kadar bildiklerimize dayanarak, Apple’ın VR/AR kulaklığı oldukça benzersiz bir cihaz olacak ve bu yeni teknoloji alanında çok ihtiyaç duyulan rekabeti artıracak. Sadece bu hafta, en fazlasını aldık kulaklığın nasıl çalışacağına dair derinlemesine bir bakış, Mark Gurman’ın izniyle.

Apple’ın Reality Pro ile ne kadar ileri gideceğini görmek ilginç olacak. Kim bilir, belki bir gün VR/AR kulaklıkları, Cupertino şirketi için iPhone’dan daha büyük bir gelir kaynağı olur.telefon-1