Görüntüler, Pro varyantı için kavisli bir ekranı ve telefonun arka panelinin sol üst köşesine yerleştirilmiş dikey bir kamera modülünü gösteriyor. Modülün sol alt köşesinde periskop kamerayı görebilirsiniz ve ekran altı parmak izi tarayıcı olacağını varsayıyoruz. P60 Pro’nun en son söylentilere göre teknik özellikleri, QHD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı desteği taşıyan 6,6 inç OLED panel ile başlıyor.
Orijinal söylentiler, telefonun ABD kısıtlamaları nedeniyle 5G sinyalleriyle çalışmayacak şekilde değiştirilmiş bir Snapdragon 8+ Gen 1 çipinden güç almasını gerektiriyordu. Bununla birlikte, en son söylentiler, Qualcomm’un 5G ile çalışmayacak şekilde değiştirilmiş mevcut birinci sınıf Snapdragon 8 Gen 2 SoC’sini kullanan P60 Pro’ya sahip. Bunun nedeni, ABD Ticaret Bakanlığı’nın 2020’de çip üretmek için Amerikan teknolojisini kullanan dökümhanelerin en son teknolojiye sahip silikonları göndermelerini engelleyen bir ihracat kuralını revize etmesidir. Huawei.

İşleme, kamera modülünde XMAGE markasını gösterir. Bu, şirketin Leica ile ortaklığı sona erdikten sonra oluşturulan Huawei’nin şirket içi görüntüleme markasıdır. Arkadaki kamera diziliminde 50MP birincil kamera, 50MP ultra geniş kamera ve 64MP telefoto kamera bulunacağı bildiriliyor. Öne bakan 32 MP kamera özçekimler yapacak ve görüntülü sohbetleri yönetecek. 5000mAh pil, ışıkları açık tutar ve 100W kablolu şarjı ve 50W kablosuz şarjı destekler.

Huawei P60 Pro, toz geçirmez olacak ve çoğu amiral gemisinin aldığı tipik IP68 derecesini alacak. Bu, bir cihazın 30 dakika boyunca yaklaşık 5 fit derinliğe kadar tatlı suya daldırılabileceği ve yara almadan kurtulabileceği anlamına gelir.

Huawei P60 serisinin henüz resmiyet kazanmadığını ve henüz Mate 60 serisi için herhangi bir render görmediğimizi unutmayın.telefon-1