Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihine daha da yaklaştıkça, Portkey’nin yeni RPG oyununun kanalize etmeyi umduğu nostaljiyi besleyen eski PlayStation Harry Potter oyunlarının bin bir mem’i yeniden su yüzüne çıktı. Bu oyunların Hogwarts Legacy’nin yolunu açtığı göz önüne alındığında, Portkey’in öncekilere nasıl saygı göstermeyi planladığını sorduk.

Anlatı yönetmeni ve ileri düzey oyun yazarı Moira Squier, “Ben de bu oyunları seviyorum ve onları oynamanın büyüsünü hatırlıyorum” diyor. “Büyücülük dünyası hikayelerinin özü aynıdır – iyiye karşı kötü – ve bu nedenle eski oyunları bilen oyuncular, Hogwarts’a tekrar girdiklerinde onlarla bir bağ ve hatta biraz nostalji hissetmelidir.

“Ama bu oyunda kitapların ve filmlerin çok dışında orijinal içerik oluşturabilecek kadar şanslıydık” diye devam ediyor. “Hayranların büyücülük dünyasında buna benzer bir RPG’yi yıllardır beklediklerini biliyoruz, bu nedenle eski oyunların hayranlarının oyunumuzu, kendi destansı büyücülük maceralarını deneyimlemelerine izin verirken daha önce gelenleri onurlandıran bir oyun olarak göreceklerini umuyoruz.”

Hogwarts Legacy’nin The Boy Who Lived ve onun çekişme destanıyla geçici ortamı göz önüne alındığında hiçbir ilişkisi olmadığı doğru, ancak ekibin “Harry, Ron, Hermione, Neville, Newt, Luna, McGonagall gibi sevilen karakterlerden ilham aldığını” belirtiyor. Dumbledore, Snape ve diğerleri,” “oyuncuların bağ kuracağı ve bayılacağı” bazı benzersiz Hogwarts Legacy karakterleri yaratmak için.

Tıpkı orijinal oyunlarda ve romanlarda Harry Potter kadrosunun çekirdek kadrosunun “birbirlerine güvenmeleri, büyülü yeteneklerini nasıl geliştireceklerini öğrenmeleri, engelleri aşmaları ve birlikte geçirdikleri yıllar boyunca cadı ve büyücüler olarak büyümeleri” gibi, “oyuncu da zorlu işler yapmak zorunda kalacak. Kendi destansı yolculuklarına çıkarken ve sadece büyülü yeteneklerini değil, aynı zamanda büyücülük dünyasıyla bağlantılarını da geliştirirken, pek çok arkadaşın – öğrencilerin ve öğretmenlerin – desteğini alacaklar.

“Yolculukları kendilerinin olacak,” diye bitiriyor, “ama yalnız olmadıklarını bilecekler – tıpkı Harry gibi.”

Oyunu almayı seçerseniz, maceranız sırasında karşılaşacağınız şu anda bilinen tüm Hogwarts Legacy arkadaşlarının bir listesine sahibiz. Ayrıca ana İÇN’leri hafızanızda canlandırmak için Hogwarts Legacy haritasının bir özetini ve sınavlarınızı geçmek için bilmeniz gereken tüm Hogwarts Legacy büyülerinin bir listesini bulduk.

Harry Potter serisinin yaratıcısı JK Rowling, son yıllarda sosyal medyada bir takım transfobik açıklamalarda bulundu. WB Games, “JK Rowling’in oyunun yaratılmasına doğrudan dahil olmadığını” söylese de, bu onun çalışmasına dayanıyor ve satışlarından telif ücreti alıp almayacağı hala belirsiz. Transseksüel eşitliği hakkında daha fazla bilgi edinmek veya destek vermek istiyorsanız, göz atmanızı tavsiye ettiğimiz iki önemli hayır kurumu: Ulusal Transseksüel Eşitliği Merkezi ABD’de ve deniz kızları İngiltere’de.oyun-2