Tango Gameworks Oyun Tasarımcısı ve Hi-Fi Rush yönetmeni, oyunun Microsoft’un Xbox Game Pass sayesinde yapıldığı iddialarını yalanladı ve Hi-Fi Rush fikrini 2017’de Microsoft’un şirketi satın almasından çok önce Bethesda’ya sunduğunu belirtti.

Garip ritim-aksiyon beyin çocuğunun doğuşunu tartışan Johanas, başlangıçta fikri Tango Gameworks’ün ebeveyni Bethesda’ya sunarken gerginliğini dile getirdi:

onlardan biri […] çok eskiden sevdiğim rüya oyunları. The Evil Within 2 üzerinde çalışmayı bitirmiştim ve biz (Tango Gameworks) arka arkaya iki korku oyunu yapmıştık. Ghostwire’ın (Tokyo) yapım aşamasında olduğunu biliyorduk; yapacağımız bir sonraki başlık buydu. Ve ben de, bunu atsam ne olur? […] Bu, hayal edebileceğim en Bethesda oyunu değil ve bu zor bir ihtimal olacak… ama benim bir fikrim var.

Oyunun yalnızca Xbox Game Pass dağıtım platformu sayesinde var olduğu fikrini reddeden Johanas, oyun fikrinin altı yıl önce 2017’de, Microsoft’un Bethesda’yı satın almaya başlamasından çok önce ortaya atıldığını açıkladı:

Bu 2017 gibi. İnsanların “Ah, bunu Game Pass için yaptın” dediğini biliyorum ama bu daha önceydi (Microsoft, Bethesda’yı satın aldı).

Bu nedenle, bir Hi-Fi Rush PS4 veya hatta PS5 sürümü, Microsoft’un 2021’de Bethesda’yı satın almasını tamamlamasından önce gerçekten de kartlarda olabilirdi, çünkü Bethesda’nın IP kataloğunun büyük bir kısmı gelecekte PlayStation oyuncularına hitap etmeyecek. Tango Gameworks’ün ebeveyninin ebeveyni, Ghostwire Tokyo’nun PlayStation ile sınırlı münhasırlık anlaşmasını onurlandırmayı kabul etti ve oyunun bir Xbox versiyonu hala hayata geçirilmedi.

Renkli, ritmik kaosa girmek isteyenler Yüksek Fi Hızı artık PC’de ve Xbox Series X|S’de Xbox Game Pass aracılığıyla ve ayrıca Xbox Cloud Gaming aracılığıyla keyfini çıkarabilir.

Kaynak: Xbox Plays via Dreamboum

oyun-6