Dead Space’te silahları ve donanımınızı yükseltmek için kullanılan para birimine “düğüm” adı verilirken, oyuncuların elde edeceği başka bir oyun içi para birimi vardır ve bunlara “kredi” adı verilir. Krediler, şema, cephane, sağlık, (hatta) düğümler ve daha fazlasını satın almak için kullanılan oyunun oyun içi para birimidir (burada mikro dönüşüm yoktur, bu yüzden endişelenmeyin). Oyunda kredi ve düğüm kazanmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, sadece oynayarak daha fazla para kazanmanıza değil, aynı zamanda size yardımcı olacak hızlı ve kullanışlı Dead Space remake kredileri ve düğümler kılavuzumuza göz atın. En sevdiğiniz teçhizatın seviyesini de yükseltin.

Dead Space Remake – Kredi ve Düğüm Kazanmanın En İyi Yolu:

Kullanmadığınız Silahlar İçin Cephane Satın

Dead Space, farklı durumlar ve düşmanlar için farklı silah türlerine sahipken, aslında oyunun size verdiği tüm silahları kullanmanıza gerek yok. Oyunu size verilen ilk silah olan Plazma Kesici ile bitirebilirsiniz ve buna bağlı bir ödül/başarı bile vardır.

Silahları test ettiyseniz ve birkaç tanesini beğenmediyseniz gidip cephanesini satın. Cephane almak için silahın envanterinizde olması gerektiğini unutmayın.. Bir envanter yuvasını işgal ettikten sonra, yol boyunca kasalar, dolaplar ve benzerleri aracılığıyla cephane almalısınız ve bunları oyun içi mağazada kolay para karşılığında satabilirsiniz. Bulunan her cephane size 1.250 kredi ve daha fazlasını kazandıracak ve bu hızla artıyor!

Düğümlere gelince, mağaza 10.000 krediye bir tane satıyor ve bu cephane satış yöntemiyle, kredilerin hızla biriktiğini göreceksiniz, bunu sağlık paketleri, tercih ettiğiniz silahların cephanesi ve hatta düğümleri satın almak için kullanabilirsiniz.

Bu, Dead Space’te kredi toplamanın en iyi yöntemidir, ancak burada, oyununuz boyunca mümkün olduğunca çok kredi almanıza yardımcı olacak birkaç ipucu daha var.

Kinesis’i Köşelerde, Ulaşılamayan Yarıklarda ve Daha Fazlasında Kullanın

Isaac Clarke’ın kinesis yeteneği, erişilemeyen alanlara ulaşmak veya pilleri ve diğer malzemeleri belirlenen noktaya taşımak için çok kullanışlıdır, ancak çeşitli köşelerde ve yarıklarda gizlenmiş birçok gizli krediye de ulaşabileceğini biliyor muydunuz?

Ulaşılması mümkün olmayan bir alan veya açıklığı olan bir köşe görürseniz, kinesisinizi kullanın ve kaç kez bir kredinin kapıldığını göreceğinize şaşıracaksınız!

Nekromorfları Ezmek

Bu, kıdemli Dead Space oyuncularının kesinlikle hatırlayacağı bir şey: düşmanları öldürdükten sonra ezin. Her düşmanın ayrıca rastgele bir eşya düşmesi gerekir, ancak çoğu zaman bu kredidir. Her iki durumda da, bedava şeyler alıyorsunuz, bu yüzden o cesetlerin üzerinden geçmek asla acıtmaz.

Tüm Alanları Keşfedin

Bu son ipucu, kredi kazanmanın mutlaka etkili bir yolu değildir, ancak paranız azalıyorsa dikkate almaya değer. Dead Space’in hikayesi sizi USG Ishimura’nın her köşe bucağına götürmez ve bu, ana yola sadık kalırsanız bazı noktaların kontrol edilmeden bırakılacağı anlamına gelir. Bu alanlar, keşfetmek için zaman ayırırsanız alabileceğiniz krediler ve diğer güzelliklerle dolu olacak, ancak daha fazla Necromorph’la karşılaşabileceğiniz için girişimlerinizden sonra daha az cephaneniz olabileceğini unutmayın.

Dead Space yeniden yapımı bazen oldukça zorlayıcı olabilir, ancak elinizdeki bu ipuçlarıyla, hikayeyi ilerletmek için yeterli krediye sahip olmalısınız. Daha fazla Dead Space remake içeriği için buraya tıklayın.

Daha Fazla Ölü Alan Okuması:oyun-6