En iyisi Yangın Amblemi benzeri oyunlar popüler RPG serisinin özelliklerini PC’ye getirin. Tabii ki, Nintendo tarafından geliştirilen Fire Amblem’in tam bir kopyasını alamayacaksınız, ancak oyunlar hakkında ilginizi çeken her ne ise, oynamış olsanız da oynamasanız da, bu listede sizin için bir şeyler olacak. sen.

Fire Amblem: Three Houses, Persona ve ızgara tabanlı savaşın benzersiz bir birleşimidir. Bir ordu kurmayı başarıyor. eğlence megalomanyak bir gerekliliğin yanı sıra ve kesin olarak etraftaki en iyi taktik RPG’lerden biridir. Fantastik oyunlar serisi Nintendo platformlarına özel olduğundan, neden bir PC alternatifi arıyor olabileceğiniz tamamen anlaşılabilir. Bu yüzden umutsuzluğa kapılmayın; şu anda piyasada tonlarca benzer oyun var ve onları burada listeledik.

2023’te PC’de Fire Emblem gibi en iyi oyunlar:

İhlalin içine

Son yıllarda ızgara ve sıra tabanlı taktik türüne yeni giren en iyi oyunlardan biriyle başlıyoruz: Into the Breach.

Subset Games ikilisi Justin Ma ve Matthew Davis tarafından geliştirilen Into the Breach, sıra tabanlı savaş haritalarının yalnızca sekiz boşluk uzunluğunda ve genişliğinde olduğu, inanılmaz bir lokma büyüklüğünde bir strateji oyunudur. Ama hey, eğer satranç için yeterince iyiyse, senin için de yeterince iyidir. İnsanlığı uzaylı Vek’ten kurtarmak için yola çıktınız ve siz bunu başarana kadar zamanda tekrar tekrar yolculuk edeceksiniz. Pilotlarınızı ve makinelerini yükseltebilirsiniz, bu da bir tutam RPG baharatı ekler, ancak onlarla ilgilenmeniz gerekecek – kalıcı ölüm bir şeydir. Bu roguelike öğeler, bir dizi adadaki her kampanyanın benzersiz olmasını sağlar.

Her görev, yeraltından dev Vek canavarları yükselirken vatandaşların dehşet içinde çığlık attığı bir kaiju filmi gibidir. Into the Breach’i bu listedeki diğerlerinden ayıran şey, küçük haritaları sayesinde her seviyeden geçen en uygun yolun asla endişenizden çok uzak olmamasıdır, bu da Into the Breach’i bir savaş oyunundan çok bir bulmaca oyunu gibi hissettirir.

Fire Emblem benzeri oyunlar: Oyuncu, Valkyria Chronicles 4'ün pastel renkli dünyasında uzaklara ateş ediyor

Valkyria Günlükleri 4

Fire Emblem gibi ızgara tabanlı olmasa da Valkyria Chronicles, bu listedeki diğer oyunların aksine sıra tabanlı savaşı bir ölçeğe koyuyor. Orijinal, çok sayıda sınıfı, silahı ve yeteneğiyle biraz JRPG oyunundaki maceracı bir parti gibi ve biraz da Yangın Amblemi gibi, kendi savaş yaklaşımınıza uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz çok sayıda karakter listesine sahiptir. bu durumda partinizde 100’den fazla karakter olsun.

Serinin son oyunu Valkyria Chronicles 4, ana üssünüzdeki uzun hazırlık dönemlerini devasa savaş alanlarına yayılmış yüksek seviye ve üçüncü şahıs, sıra tabanlı dövüş karışımıyla birleştiriyor. Kendinden öncekiler gibi Valkyria Chronicles 4 de sizi kontrol ettiğiniz askerlerin yerine koyuyor. Hareket ettikleri yeri kontrol edecek, düşman ateşinden kaçmalarına yardım edecek ve hatta atışlarını hizalayacaksınız. Bu senaryolarda üçüncü şahıs nişancı oyunu gibi görünse de, siz savaş alanında birimden birime atlarken stratejik savaş unsurunu koruyor.

Fire Emblem: Overland'ın kıyamet sonrası, yukarıdan aşağıya, ızgara tabanlı dünyası benzeri oyunlar

Karadan

Overland, kıyamet sonrası cel-gölgeli bir çorak arazide hayatta kalmakla ilgilidir. Into the Breach gibi, ızgara tabanlı oyunun bulmaca çözme boyutunu vurgulayan küçük haritalara ve roguelike öğelere sahiptir. Savaş, Overland’ın bir parçası olsa da, hayatta kalma ana zorluktur. İlerlemek için gaz gibi malzemeleri toplamanız ve barikatları nasıl aşacağınızı bulmanız gerekiyor. Hikayesi Fire Emblem’e pek benzemese de, en iyi kıyamet oyunlarından biridir, bu yüzden kıyamet ve kasvet sizin tarzınızsa, o zaman bu tam size göre olmalı.

Fire Emblem: ızgara tabanlı Shadowrun: Hong Kong'da bir binanın karanlık ve kasvetli içi gibi oyunlar

Shadowrun: Hong Kong

Pekala, peşinde olduğunuz bir RPG ise, o zaman bu bizim tüm zamanların en sevdiğimiz RPG oyunlarından biridir, bu yüzden de bu listeye girmesi gerekiyordu. Eski püskü bir siberpunk evreninde geçen Shadowrun: Hong Kong (ve ondan önceki Dragonfall), üç boyutlu karakterler, harikulade cesur haritalar ve zorlu oynanışla inanılmaz bir taktiksel deneyim.

Geliştirici Harebrained Schemes, aynı adlı orijinal masa oyununa dayanan üç Shadowrun oyunu yaptı. Shadowrun Returns, Dragonfall ve Hong Kong’un hepsi benzer şekilde yüksek kaliteli hikayeler, sıra tabanlı dövüş ve derin dünya inşa etme özelliklerine sahiptir.

Fire Emblem: Wargroove'da çölde geçen bir savaşın yukarıdan aşağıya görünümü gibi oyunlar

Savaş Oluğu

Wargroove, sıra tabanlı taktik türünün simgelerinden biri olan ancak ne yazık ki PC’ye hiç gelmeyen Advance Wars’ın bağımsız reenkarnasyonudur. Ancak Wargroove çok iyi bir alternatif; haritaya yayılmış özel uçan ve suda yaşayan birimler, özel yeteneklere sahip benzersiz kahraman birimleri ve fantastik bir kapsayıcı anlatı ile savaşları devasa.

Daha da iyisi, Wargroove’un kendi harita oluşturucusunu kullanarak kendi zorluklarını ve kampanyalarını oluşturan içerik oluşturucularla dolu tutkulu bir topluluğa sahip olmasıdır.

Fire Emblem: Fae Tactics'in parlak ve renkli fantastik dünyası benzeri oyunlar

Fae Taktikleri

Signalis ve Unpacking gibi diğer favori oyunlarımızın da arkasında olan Humble Games tarafından yayınlanan Fae Tactics, ünlü RPG serisinin taktik yan ürünü olan Final Fantasy Tactics’e bir aşk mektubu. Advance Wars ve diğer oyunların en iyi unsurlarını, her şeyi haritaya yerleştiren ızgara tabanlı bir RPG’de birleştirmeye çalışır. Animasyon kesitleri veya ayrı menüler yoktur; her şey tek bir ekranda gerçekleşir, bu da Fae Tactics’in içinde kaybolmayı kolaylaştırır.

Fire Emblem benzeri oyunlar: The Banner Saga'da ızgara tabanlı bir panoda İskandinav mitolojisinden bir dizi disney tarzı karakter beliriyor

Banner Efsanesi

Banner Saga, bir dizi zor kararla şekillenen fantastik bir hikaye anlatıyor. Bu, ızgara tabanlı savaşların ve İskandinav mitolojisinden ilham alan etkileşimli bir anlatımın karışımına sahip, hikaye odaklı bir RPG’dir – özellikle de dünyanın sonuna olan saplantısı. Her karesinde klasik Disney filmlerini anımsatan muhteşem 2D sanat ile güzel olduğu kadar kasvetli.

Üç oyun boyunca, yol kenarında açlıktan ölmek üzere olan yabancılara yardım edip etmemek gibi zor seçimler yapacaksınız, bu da ordunuzun savaş etkinliğini, moralini ve hikayenin kendisini etkileyecek. Bu yabancıların gerçekten hırsız olup olmadığını kim bilebilir?

Bu kararlar arasında, dikkatli olmazsanız ekibinizi kolayca yok edebilecek, tehditkar ve gizemli bir taş golem ırkı olan Dredge’e karşı zorlu savaşlar vardır.

Umarım, Fire Emblem gibi bu oyunlar, bir Nintendo konsoluna sahip olsanız da olmasanız da, seriyi PC’de oynayamamanın acısını hafifletir. Bunu yapmazsanız ve koleksiyonunuzda Nintendo şeklinde başka delikler varsa Animal Crossing gibi bazı harika oyunları da derledik. Bunları denerseniz ve hala kaşınıyorsanız, o zaman belki de genel olarak en iyi PC oyunlarından biri orayı vuracaktır.oyun-2