Şubat ayının sonundan itibaren, Amazon Fresh aracılığıyla ücretsiz market teslimatı almak istiyorsanız çok daha fazla ürün satın almanız gerekecek. Şu anda, Amazon Prime abonelerine özel hizmet için, 35 doların üzerindeki siparişlerde ücretsiz teslimat alırsınız. Ancak 28 Şubat’tan itibaren yalnızca 150 ABD Doları üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat alırsınız.

Bundan daha düşük toplamlar için, ne kadar satın aldığınıza bağlı olarak değişen bir hizmet ücreti ödemeniz gerekir. 100$ ile 150$ arasındaki siparişlerde 3,95$ teslimat ücreti, 50$ ile 100$ arasındaki siparişlerde 6,95$ ve 50$’ın altındaki siparişlerde 9,95$ ücret alınacaktır.

Amazon, “Market teslimat maliyetlerini daha iyi karşıladığımız ve tutarlı, hızlı ve yüksek kaliteli bir teslimat deneyimi sunmaya devam ettiğimiz için hizmet ücreti, çevrimiçi ve fiziksel marketlerimizde fiyatları düşük tutmaya yardımcı oluyor” diye yazdı. değişikliklerden bahseden bir Amazon Fresh sayfasında.

Buradaki mantığı tam olarak satın almıyorum; ücretlerin eklenmesi ve ücretsiz teslimatın erişilemeyecek kadar uzak tutulması, sonuçta toplam fiyatları artıracak gibi görünüyor daha yüksek müşteriler için ve değişiklikler bir hizmete kayda değer maliyetler ekler çoktan Amazon Prime aboneliği gerektirir. Prime’ın son zamanlarda daha pahalı bir teklif haline geldiği göz önüne alındığında, bu Amazon Fresh ayarlamalarını müşterilerin yutması daha da zor olabilir. Bazılarına göre insanlar mutlu görünmüyor tweet’ler Ya sahibim görülen.

Amazon, değişikliği müşterilerine Cuma günü bildirmeye başladı. Şirket, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

genel-2