Nintendo Switch, nOS’un piyasaya sürülmesiyle hepsi bir arada taşınabilir makine olmaya bir adım daha yaklaştı. Bu yeni uygulama, konsolunuza bir web tarayıcısı veya Netflix getirmeyebilir, ancak oyunlar arasında kullanmanız için size birkaç yeni araç sağlar.

Geliştirici ve yayıncı RedDeer Games’in adlandırdığı şekliyle nOS veya “yeni işletim sistemi”, bir işletim sisteminin kemiklerini Nintendo Switch’inize ekler. nOS, not almanıza, yapılacaklar listesi yapmanıza ve sayıları ezmenize olanak tanır.

nOS, Nintendo Switch’inizdeki ayrı bir yazılım parçasına bir hesap makinesi, önceden seçilmiş resimlerden oluşan sınırlı bir galeri, not defteri, yapılacaklar listesi, MS paint benzeri uygulama ve basit bulmaca mini oyunu ekler. Bir dezavantajı, bir işletim sistemi olarak konumlandırılmalarına rağmen, bu yardımcı programlara yalnızca uygulamanın kendisi aracılığıyla erişilebilmesidir; sistem düzeyinde doğrudan not almaya veya yapılacaklar listenize eklemeye geçmenin bir yolu yoktur. Artık şu adreste mevcut: e-Mağaza 40 dolara, sınırlı süreli bir satış bunu 2 dolara düşürse de.

nOS’un bulmaca mini oyununun üç ayrı zorluğu vardır. | RedDeer.Games tarafından sağlanmıştır

Uygulama, inanılmaz derecede basit olsa da, Nintendo’nun ekosisteminde, benzer birkaç oyun olduğu için kendisini benzersiz bir şekilde konumlandırıyor ve onu ekstra işlevsellik eklemek için mevcut birkaç seçenekten biri yapıyor. Switch’inizde güvenilir ve işleyen bir yapılacaklar listesi elde etmenin tek yollarından biri, Nintendo’nun piyasaya sunulduğundan bu yana Switch’e ne kadar az şey kattığı hakkında çok şey söyleyen nOS’u indirmektir. için diğer uygulamalar not almaörneğin, oradalar.

Nintendo Switch, 2017’de cansız eğlence seçenekleriyle piyasaya sürüldü. Burada bulunanlar gibi pek çok bağımsız uygulaması, Netflix gibi akış platformları ve web tarayıcısı yoktu. Bu tür bir işlevsellik son altı yılda pek gelişmedi.

nOS içindeki her şey, birkaç saatlik yayın öncesi kullanımdan sonra beklendiği gibi çalıştı. Oyunun tüm bölümlerine kumanda düğmeleri veya dokunmatik ekran aracılığıyla erişilebiliyordu ve nOS bu süre zarfında çok az pil kullanıyordu. Yapboz ve resim uygulamaları, dikkatimi birkaç dakika oyalayan basit oyunlardan başka bir şey değildi.

Bu tür işlevsellik, çoğunlukla görevleri izlemek veya rastgele notlar almak için başka cihazlar kullanmayan kişilere yöneliktir. nOS, Switch’i uçuşlar, araba yolculukları veya Fire Emblem Engage’i açıklayan bazı istatistikler kadar basit bir şey için cihazlar arasında geçiş yapmak istemeyebileceğiniz diğer senaryolar için daha kabul edilebilir bir seçenek haline getirir.

YouTube’daki nOS için bir fragman, bunun Nintendo Switch için gerçek bir işletim sistemi olmasını dileyen yorumlarla dolu. Konsolların ömrünün altı yılını doldurduğumuza ve Nintendo bunun daha fazlası olacağını asla söylememiş olmasına rağmen, bunun gerçekleşmesi pek olası değil.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1