WhatsApp, Apple Mac Catalyst kullanan yeni bir yazılım üzerinde çalışıyor

meta sahibi Naber yeni üzerinde çalışıyor Mac kullanan uygulama Apple Mac Katalizörü sistem kaynaklarının daha iyi kullanılmasını sağlamak için geliştirme ortamı.

AppleInsider’a göre, WhatsApp şu anda web tabanlı bir Elektron tarayıcılar aracılığıyla web uygulamasına ek olarak Mac kullanıcıları için uygulama.

elektron ve katalizör geliştiricilerin masaüstü uygulamaları oluşturmasına yardımcı olan yazılım geliştirme çerçeveleridir.

Yeni uygulama birkaç aydır kapalı beta sürümündeydi, ancak rapora göre artık herkes dosyayı macOS Big Sur’da veya daha sonra WhatsApp web sitesinde indirebilir.

Ayrıca Oku

WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerini bildirmesine izin veren bir özellik üzerinde çalışıyor
Satıcılar çevrimiçi alışveriş sitesi Meesho'dan neden rahatsız?

Yüklemenin ardından, kullanıcıların tarayıcılarıyla tarayabilecekleri bir QR kodu görüntüler. iPhone WhatsApp iOS uygulamasını kullanarak hesaplarını bağlamak için.

Mac uygulamasının üç panelli arayüzü, arşivlenmiş sohbetlere, yıldızlı mesajlara, telefon görüşmelerine ve ayarlara erişim sağlar.

Catalyst uygulaması, dosya sürükle ve bırak ve yazım denetleyici gibi Electron sürümünde bulunmayan özellikler içeriyor.

Bu arada WhatsApp’ın, grup yöneticilerinin iOS’ta belirli bir grup katılımcısı için hızlı ve kolay bir şekilde eylemler gerçekleştirmesi için bazı yeni kısayollar sunduğu bildiriliyor.

WABetainfo’ya göre, platform artık 1.024 katılımcıdan oluşan büyük grupları desteklediğinden, yeni kısayollar grup üyeleriyle etkileşimi basitleştiriyor.

Yeni güncelleme, grup yöneticilerinin bu kadar çok sayıda katılımcıyı özel olarak hızlı bir şekilde yönetmesine ve onlarla iletişim kurmasına yardımcı olacak.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9