Twitter @'daki yazı tipinde yapılan tasarım ayarlamaları, belki de sahte hesapları ezmeye yardımcı olabilir.

İnce, ancak yeterince dikkatli bakarsanız, fark orada: küçük L’lerin tabanındaki eğri, büyük I’lerin üzerindeki serifler ve sıfırların arasındaki eğik çizgi. Twitter, yazı tipinde, özellikle site kullanıcılarının tutamaçlarında bazı değişiklikler yaptı. değişiklik oldu ilk bildirilen Verge tarafından ve ilk olarak Twitter kullanıcıları tarafından fark edildi.

Perşembe günü platformdaki gönderilerde “Twitter yazı tipini değiştirdi mi?” Ve cevap görünüşe göre “evet”. En göze çarpan değişiklikler, küçük ince ayarların dolandırıcılık hesaplarını en aza indirme çabasının bir parçası olabileceği insanların tanıtıcılarıyla (namı diğer @’ler) sınırlı görünüyor. Sonuç olarak, birçok kullanıcı tanımlayıcı tutamaçların artık amaçladıkları gibi görünmediği için hayal kırıklığını dile getirdi.

Gizmodo’nun belirttiği tüm görünür ayarlamalar, ortak benzer harflerle ilgiliydi. Eskiden olduğu gibi sadece düz bir çizgi yerine, küçük L’lerin artık küçük bir kuyruğu var, bu da onları üst ve alt seriflerle kendi makyajlarına sahip olan I’lerden ayırıyor.

Tweet'in ekran görüntüsü

Eski sürüm. @elon musk’taki L’nin burada düz bir çizgi olduğuna dikkat edin.
Ekran görüntüsü: Twitter / Gizmodo

Tweet'in ekran görüntüsü

Ve güncellenmiş sürüm. Şimdi, L’nin tabanda kavisli olduğuna dikkat edin. Ayrıca “Sn. Cıvıldamak.”
Ekran görüntüsü: Twitter / Gizmodo

Molly Beyaz Web3Harika Gidiyor ayrıca değişikliği not etti ve bunun, hesap taklitçilerini en aza indirmeye yardımcı olma girişimi olabileceği konusunda spekülasyon yaptı. Düzeltilen L’ler, kesik bir sıfırla birlikte Beyaz’ın kolunda görülebiliyordu. Kolay karşılaştırma uğruna, yazı tipi değişikliği henüz Gizmodo’nun gömülü tweet ekranına ulaşmamış gibi görünüyor, bu nedenle fark aşağıda görülebilir.

Taklitçi hesaplar bir kalıcı sorun üzerinde platform Elon Musk’ın devralmasından bu yana ve ardından rollercoaster değişim yolculuğu Twitter’ın doğrulama sistemine.

White, ayarlamalarla ilgili başlığının bir parçası olarak, “İnsanların hala Twitter tanıtıcısını yakından incelemesini gerektiren bir yazı tipi değişikliğinin çok fazla bir fark yaratacağından emin değilim, ancak hey, muhtemelen daha kötü bir şey yapmayacak” diye yazdı. .

Twitter yazı tipini son değiştirdiğinde, birçok kullanıcı için işleri daha da kötüleştirdi. İnsanlar bildirilen baş ağrısı ve göz yorgunluğu Ağustos 2021’de ilk kez tanıtıldığında tescilli “Chirp” yazı tipini okumaya çalışıyor. En azından bu tasarım değişikliği biraz daha sınırlı görünüyor. Özellikle site muhtemelen o kadar çok personeli yok kullanıcı şikayetlerine yanıt vermek için ayrıldı.genel-7