Nostalji çok güçlü bir duygudur! Dün, ilk takas anlaşmamla ilgili yazıyı yazarken, insanların bu kadar duygusal olup olmadığını merak etmeye başladım ve çoğu ilk telefonunu hatırlıyor mu? Orada hafıza şeridinde ilerleyen insanlardan bazı iç açıcı yorumlar geldi, ancak genel olarak durumun böyle olup olmadığından emin değilim. Benim günlerimde, bir telefon yenisine ihtiyaç duyulmadan önce çok, çok uzun yıllar dayanıyordu ve biz her yerde çıkarılabilir piller ve tamir atölyeleri vardı. Yani ilk telefonunuzu elinizde tutmak sadece duygusal bir ilişki değil, aynı zamanda yapılacak en pratik şeydi.

İlk telefonunuz bir akıllı telefon olsaydı, işler biraz farklı olabilirdi. Şimdi, yaşlı filan değilim (silah zoruyla bile olsa yaşımı açıklamayı reddediyorum;) ama genç izleyicilerimizi merak ediyorum. Günümüzde atlanamayacak kadar iyi takas programları var ve bunda yanlış bir şey yok.

Diğer bir nokta da, modern akıllı telefonların hepsinin aynı görünmesi ve birbirinden neredeyse hiç ayırt edilememesi (meslektaşlarımla, ekranı kapalıyken farklı markalardan 10 telefon sıralayacağım ve onların hepsini tahmin etmelerini sağlayacağım bir meydan okuma planlıyorum. modeller).

Her neyse, konudan sapıyoruz… Bugünün anketi size basit bir soru soruyor: “İlk telefonunuz hâlâ sizde mi?” Aşağıdaki yorum bölümünde havalı hikayeleri paylaşabilirsiniz.telefon-1