Doctor Who'nun Bütçesi Disney'de Artıyor, Ama Söylendiği Kadar Büyük Değil başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: BBC

Doktor Kim her zaman oldukça rezil bir şekilde, hasta bir kamu yayıncısının bütçe kısıtlamalarının çok ötesinde fikirlere sahip bir şov olmuştur – sallanan setler ve tehlikeli uzaylı kostümleri aleminde bir dayanak noktası. Modern çağına kadar devam eden bir itibar. Ancak bilimkurgu TV giderek daha müsrif hale geldikçe, bu değişmek üzere.

Haber bunu vurduğunda Disney satın aldı gelecek sezonların dünya çapında yayın hakları Doktor Kim geçen yıl orada aynı şekilde raporlar vardı House of Mouse’un gösteriye yaptığı yatırımın, Birleşik Krallık dışındaki yayın haklarının ötesine geçeceğini ve devasa, muazzam, çok büyük miktarlardaki nakit parasının bir kısmının aktarılmasını içereceğini gösterinin kendisine. Hala havada olsa da, Disney’in bir tür girdiye sahip olup olmayacağı Kim yaratıcı bir şekilde, yeni gelen/geri dönen dizi sorumlusu Russell T. Davies, en azından şu ana kadar olduğundan daha fazla birlikte çalıştığını doğruladı. daha önce dümenlenmiş Doktor Kim stüdyonun yatırımı sayesinde.

“Ama şimdi, bu benim fikrim değildi, BBC’nin dünya çapındaki programa yatırım yapması için bir yayıncı bulma fikriydi ve buna tamamen katılıyorum. ile bütçe düzeyinde değiliz Yıldız Savaşları ve hayret gösterir,” Davies geçenlerde söyledi GQ. “Eskisinden daha iyi, evet evet evet. Demek istediğim, herhangi bir televizyon parçası milyonlara mal oluyor. Bütçe hakkında konuşmamıza izin verilmiyor ve bu konuda da değiliz. Yıldız Savaşları veya Yıldız Savaşları seviye, ama çalışmak zorunda kaldığımdan daha fazla… 10 değil milyon bir bölüm. Kesinlikle değil. Keşke olsaydı, hayatımı kolaylaştırırdı. Ama bence para harcamak konusunda çok zekiyiz. Doktor Kim yıllar içinde belki de diğer şovlardan daha fazla numara öğrendi.

Bazı yeni tür dizilerinde gördüğümüz göz yaşartıcı bölüm başına maliyetlerle sınırda olmayabilir, ancak şans Doktor Kim aslında en azından sahip olmak biraz hırslarına uygun para zorlayıcıdır. Ve Disney’in, dizinin yayın haklarını satın almasının yanı sıra bu parayı yatırmaya yardımcı olması da bir anlam ifade ediyor. Asonuçta, Doktor Kim gibi şovlarla akış alanını paylaşacak mandaloryalı ve MCU’nun televizyon çıktısı—TÇıktılarını büyük ekran çabaları kadar gösterişli gösterecek aparat ve finansal erişime sahip devasa film stüdyoları tarafından yaratılan V.

“[The budget is] Geri dönmemin nedenlerinden biri de daha büyük ölçekte hikayeler anlatabilmeniz. Aynı eski problemler, hala çok pahalı oldukları için sahneleri kesmek zorunda kalıyorum ve hala canavarların ve bunun gibi şeylerin sayısını azaltmam gerekiyor,” diye devam etti Davies. “Ama benim hayal gücüm daha özgür hissettiriyor, aslında çok daha özgür. Yine de yazmak bir zevk. Bununla gerçekten gurur duyuyorum. Aman Tanrım, bazı güçlü bölümler geliyor.

Doktor Kim Birleşik Krallık’ta BBC’ye geri dönüyor ve diğer her yerde Disney+’ta çıkış yapıyor bu yılın sonlarında.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7