İzleyici istatistiklerini işi haline getiren bir şirket olan Nielsen, yeni veribu da Netflix’in 2022’nin en popüler yayın hizmeti olduğunu kanıtlıyor. 2022’de en çok izlenen 15 şovdan 10’u platforma özeldi.

52 milyar dakika — kayıt için yaklaşık 866 milyon saat veya 5 milyon haftadan fazla, yani 96 binden fazla yıl — kullanıcıların izlemeye ne kadar harcadığıyla ilgilidir 2022’de Stranger Things tek başına. Tamam biraz korkutucu ama değil garip her şekilde.

Dördüncü sezon, ultra başarılı dizinin en ikonik anlarından, karakterlerinden ve sahnelerinden bazılarını doğurdu. Ama bu noktada herkesin ve büyükannesinin bir Hellfire Club T-shirt’ü olduğunu düşünürsek, muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur.

Bahse girerim büyükannen yapmaz gerçekten yine de D&D oyna, robert! Bu biraz karakter dışıydı, üzgünüm.

İşte 2022’deki en iyi beş Netflix içeriğinin kısa bir listesi:

  1. yabancı şeyler
  2. kavun
  3. Ozark
  4. Grey’in Anatomisi
  5. Gilmore Kızları

Ancak Netflix, orijinal içerikleriyle ünlüdür, bu yüzden geliştirdikleri ilk beş teklifin neler olduğunu görelim:

  1. yabancı şeyler
  2. Ozark
  3. Çarşamba
  4. Kobra Kai
  5. Bridgerton

Oldukça fazla çeşitlilik! Maceranız var, dramanız var, her türden komedi var ve bir yandan da biraz ham nostalji var. Kim olursanız olun, bu şovlardan en az birini tıklamanız muhtemeldir.

Ancak önemli olan nokta şu: Bu veriler, Nielsen’in izleme yöntemi nedeniyle kullanıcıların PC’de veya Mobil cihazda geçirdikleri görüntüleme süresini hariç tutuyor. Bu nedenle, izlenme süresindeki tahmini %27’lik büyüme muhtemelen çok daha fazladır.

Asıl önemli olan, Stranger Things Sezon 5’in bu yıl gelmesi. Gelecek yılın verileri geldiğinde dizinin finalinin etkisini görmek ilginç olacak, ancak o zamana kadar sabırsızlıkla bekleyeceğimiz tonlarca yeni içerik ve duyurumuz var.telefon-1