Konteyner yönetimi platformu MirantisOpenStack günlerinden ve 2019’da Docker Enterprise’ı satın almasından hatırlayabileceğiniz , bugün geliştiricilerin bulut yerel uygulamaları geliştirmesine, dağıtmasına ve yönetmesine yardımcı olacak araçlar geliştiren bir girişim olan Shipa’yı satın aldığını duyurdu. Shipa daha önce 2020’de Engineering Capital ve Jump Capital’in ortak liderliğinde 3,75 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladı. Mirantis, bugünkü satın almanın fiyatının 10 milyon ile 30 milyon dolar arasında olduğunu söyledi (hem nakit hem de hisse senedi olarak).

Mirantis, Shipa’yı kendi bünyesine entegre etmeyi planlıyor. Objektif platformu, işletmelerin bulutta yerel uygulama sunumlarını hızlandırmalarına yardımcı olmayı vaat ediyor. Shipa gibi Lens de, geliştiricilerin ve operasyon ekiplerinin iş yüklerini geliştirmek, dağıtmak, izlemek ve hata ayıklamak için kullanabilecekleri tek bir platform sağlayarak, Kubernetes’in üzerinde bulutta yerel uygulamalar oluşturmanın ve çalıştırmanın karmaşıklıklarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Görünüşe göre Mirantis, özellikle Shipa’nın çevredeki yetenekleriyle ilgileniyordu. güvenlik ve yönetişim, yanı sıra güncellemeleri kolaylaştırmak için araçları. İki şirket ayrıca Lens’in ilk entegrasyonu ile iki platformu entegre etmek için çalışıyor. Mercek Masaüstü Mart ayı için planlanmıştır. Şirket ayrıca Shipa’yı Mirantis Kubernetes Engine’e entegre edecek.

Bruno Andrade, “Shipa’da en başından beri hedefimiz, DevOps ve platform mühendisliği ekiplerine, bulut yerel uygulamaların gerektirdiği teknoloji altyapısının karmaşıklığını azaltmak için otomasyona odaklanarak kendi temel araçlarını seçme yeteneği vermekti” dedi. , Shipa’nın kurucu ortağı ve CEO’su. “Teknolojimiz, geliştiricilerin altyapıya değil, en iyi yaptıkları şeye odaklanmasını sağlayarak uygulamaların ve güncellemelerin dağıtımını ve yönetimini çok daha kolay ve hızlı hale getiriyor.”

Andrade, kurucu ortağı ve mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Vivek Pandey ve Shipa ekibinin geri kalanıyla birlikte Mirantis’e katılacak.

Mirantis CEO’su ve kurucu ortağı Adrian Ionel, “Shipa’nın teknolojisi, çığır açan uygulama keşfi, optimizasyon, güvenlik ve yönetim yeteneklerini Lens kullanıcılarının ellerine bırakıyor” dedi.

Mirantis’e göre, açık kaynaklı bir ürün olarak mevcut olan (en azından yeteneklerinin özü için) Lens’in şu anda bir milyon kurulu kullanıcı tabanına sahip olduğunu ve Fortune 100 şirketlerinin %50’sinin kullandığını belirtmekte fayda var.

Mirantis tam olarak bir satın alma çılgınlığı içinde olmasa da, şirketin aynı zamanda amazee.io’yu satın aldı Temmuz 2022’de, geliştiricilerin bulutta yerel uygulamalarını devreye almalarına yardımcı olan başka bir hizmet.

Engineering Capital’in kurucusu ve baş mühendisi Shipa yatırımcısı Ashmeet Sidana, “Shipa’nın kod olarak uygulama altyapısı vizyonunun ilk yatırımcılarıydık ve şimdi Mirantis’in hissedarları olarak yolculuğumuza birlikte devam etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. . “Mirantis’in satın almalarla ilgili müthiş bir geçmişi var ve Shipa’nın Mirantis’in Kubernetes geliştirici deneyimini basitleştirme vizyonunu tamamlayıcı nitelikte olduğuna inanıyoruz – uygulamaların gözlemlenebilirliğini ve yönetimini ekliyor. Birleşik vizyonun meyvelerini vermesini izlemek için sabırsızlanıyoruz.”genel-24