Geliştiriciler arasında kendi muhbirleri ve bağlantıları olan LeaksApplePro takma adıyla tanınmış bir içeriden, iOS 17 işletim sistemi hakkında bazı ayrıntılar yayınladı.

iOS 17’nin, büyük olasılıkla bu yılın Eylül ayında iPhone 15 serisiyle birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. İçeriden biri, iOS 17’nin herhangi bir büyük görsel değişiklik getirmeyeceğini belirtti. Dışarıdan, yenilik iOS 16 ile neredeyse aynı görünecek. Bunun yerine, kararlılık ve performansın yanı sıra Apple Reality Pro AR/VR kulaklığı desteğinin iyileştirilmesine odaklanılacak.

Bu amaçla, iOS 17, Watch uygulamasına benzer, ancak “önemli ölçüde daha fazla özellik” içeren yeni bir özel kulaklık uygulaması getirecek. Ev ve Latitude uygulamalarında da değişiklikler yapılması bekleniyor.Ayrıca Müzik uygulamasında navigasyonla ilgili bazı değişiklikler olacak. Posta uygulaması biraz basitleştirilirken, Hatırlatıcılar ve Dosyalar iyileştirilecek, ancak tam olarak nasıl olduğu henüz net değil. Diğer uygulamalarda da küçük değişiklikler bekleyebilirsiniz.

iOS 17, ikisi zaten mevcut olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere altı Dynamic Island akıllı telefonunda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, gelecekteki dört iPhone 15 modelinde Dynamic Island özelliği bulunacak. iOS 17 kodunun diğer bölümlerine göre, dört iPhone 15’in hepsinde bir USB-C bağlantı noktası olacak, ancak yalnızca ikisi USB 3.2 hızını destekleyecek (Pro ve Pro Max modelleri).

Ayrıca iPhone 15 Pro Max’in iPhone 15 Pro’ya göre geliştirilmiş görüntüleme yazılımı ve daha iyi bir soğutma sistemi alacağı da aktarılıyor.

LeaksApplePro, yeni iPad Pro ve Apple TV, Apple M2 tek çip sistemi ve iPhone 14’ün duyurulmasından sonra üretimi durdurulan modeller hakkındaki ayrıntıları doğru bir şekilde ortaya koyan ilk kişi oldu.genel-22