Çin’de, casus fotoğrafları yeni bir Huawei crossover – Aito M9’u aydınlattı. Yollarda ilk kez bir araba fark edildi, bundan önce bununla ilgili hiçbir şey bildirilmedi. Ön verilere göre Aito M9, yaklaşık 73 bin dolarlık fiyatla lüks bir SUV olacak ve Çin’deki ana rakibi, geçen yıl Çin’in en iyi otomobili olan Li Auto L9 olacak.


Huawei’nin halihazırda 6 koltuklu büyük bir crossover Aito M7’si var, yeni model Land Cruiser 300’den daha büyük ve daha uzun olacak. Aito M9’un Huawei’nin en gelişmiş otonom sürüş sistemini (muhtemelen L3 veya L3+ seviyesi) alması bekleniyor ve prömiyeri yapılacak Eylül-Ekim aylarında. Belki de Aito M9, Huawei’nin Mate 60 serisindeki amiral gemisi telefonlarıyla aynı sahnede sunulacak (Aito M7, Huawei nova 10 ile aynı sahnede sunuldu).

Huawei şimdiden üçüncü aracını test ediyor.  Crossover Aito M9, Land Cruiser 300'den daha büyük olacak

Şu anda Huawei’nin Aito M5 ve Aito M5 melezlerinin yanı sıra saf bir elektrikli araba Aito M5 EV’ye sahip olduğunu hatırlayın. Resmi olarak Aito M9, Huawei’nin dördüncü modeli olacak, aslında üçüncü arabası olacak çünkü Aito M5 EV, Aito M5’in sadece bir versiyonu.genel-22