Sonra uzun zamandır beklenen toplantı içi tepkiler nihayet geçen hafta kullanıma sunuldu, Google Meet şimdi mevcut bir özelliği daha da geliştiren başka bir güncelleme alıyor: dosya paylaşımı. Eklenen sadece iki iyileştirme ile, Google, Meet aracılığıyla dosya paylaşımını çocuk oyuncağı haline getirdi.

Güncellemenin getirdiği en önemli iyileştirme, bir toplantıda sunulan içeriğe, Takvim davetli listesindeki herkes dahil olmak üzere katılımcılarla paylaşmayı mümkün kılıyor. Artık tüm bunlar doğrudan Meet’ten yapılabilir, üçüncü taraf uygulamaları kullanmaya gerek yoktur.

Kayan işlem menüsünden veya Meet Chat’teki öneri aracılığıyla istediğiniz dosyayı paylaşmak artık çok kolay. Sunuma katılanlardan biriyseniz, paylaşılan bir dosyanız olduğunda bir bildirim ve ayrıca toplantı sohbetinde otomatik olarak paylaşılacak dosyanın bağlantısını görmeniz gerekir.

Uygulamaya yapılan bir başka önemli ekleme, toplantı sohbetine bir bağlantı yapıştırdığınızda dosya erişim iletişim kutusuyla birlikte bir istem sağlayacaktır. Bilgi isteminden sonra, erişimi ayarlayabilecek ve isterseniz dosyayı takvim etkinliğine eklemeyi seçebileceksiniz.

Önemsiz gibi görünse de, birçok Google Meet kullanıcısı sundukları içeriği paylaşmak ister ve erişim izni vermek için başka bir pencereye geçmek rahatsız edici olabilir. Güncelleme bu sıkıntıyı ortadan kaldırıyor ve toplantı katılımcılarının sunumu herhangi bir kesinti olmadan takip etmelerini kolaylaştırıyor.

Dosya paylaşım becerisine yönelik yeni iyileştirmeler, Google Workspace müşterileri, eski G Suite Basic ve Business müşterileri ve kişisel Google Hesapları olan kullanıcılar dahil herkes tarafından kullanılabilecek.

Göre Google, kullanıma sunma 25 Ocak’ta başladı ve herkesin bunu alması 15 gün kadar sürebilir. Hesapları Planlanan Sürüm yolunda olanlar için, sunum 14 Şubat’ta başlayacak ve muhtemelen iki haftadan uzun sürecek.telefon-1