bu en iyi Ölü Alan ayarları İster performansı artırmak ister muhteşem 4K vahşeti deneyimlemek isteyin, korku oyununun kokuşmuş potansiyeline ulaşmasına yardımcı olacaktır. USG Ishimura’nın galaksiler arası koridorları endüstriyel ayrıntılarla, uğursuz gölge efektleriyle ve rahatsız edici ışıklandırmayla dolup taşmaktadır, ancak aslına uygunluk ve fps arasında bir denge kurmak sizi kare hızı korkularından kurtaracaktır.

En iyi Dead Space yeniden yapım ayarlarını bulmak için Isaac Clarke’ın mühendislik becerilerine ihtiyacınız olmayacak, ancak Ishimura’ya binmeden önce her şeyi gözden geçirmek isteyeceksiniz. Elbette, bir Nvidia RTX 4090 donanımını sallıyorsanız, Necromoph uzuvlarını 4K’da kesmek zor olmayacaktır, ancak yenilemenin bazı bölümleri en iyi oyun bilgisayarını bile terletebilir.

Dead Space Remake incelememiz, EA’nın yenilenmesinin şimdiye kadarki en iyi korku oyunlarından birine neden mükemmel bir saygı duruşunda bulunduğunu, ancak ışın izleme gibi havalı yeni özelliklerin uzun süredir hayranları hazırlıksız yakalayabileceğini araştırıyor. Boynunuzu gergin atlama korkularından korumak için işte PC’deki en iyi Dead Space Remake ayarları.

PCGamesN test donanımı: Intel Core i7 11700F, MSI Ventus Nvidia GeForce RTX 3070, 32 GB DDR4 3.200 MHz RAM, MSI B560 anakart ve Windows 11 içeren MSI MPG Trident AS 11. oyun bilgisayarı.

En İyi Dead Space remake grafik hazır ayarları

Motive Studio’nun kozmik kabusuna fazla menü sıkıntısı çekmeden dalmayı mı umuyorsunuz? Dead Space remake hazır ayarları, gitmenin yolu olabilir. Seçimi sizin yerinize yapacak genel düşük, orta, yüksek ve ultra seçeneklerini etkinleştirebileceksiniz, ancak yine de bir veya iki ayarı manuel olarak değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Tipik olarak, PC ön ayarları harika bir temel görevi görür ve Ölü Alan ayarları da istisna değildir. Geliştiricinin önceden hazırlanmış seçenekleri sihirli değnek dışında her şeydir, ancak en azından ayarlaması yeterince kolay olan kaba bir çerçeveye sahip olursunuz. Buradaki herhangi bir ön ayarın ‘tak ve çalıştır’ olduğuna ikna olmadık, ancak performans açısından şunları bekleyebiliriz.

Yeniden çevrime dalmadan önce Dead Space sistem gereksinimlerine göz atmanızı öneririz, çünkü bunlar size bir ön fikir verecektir. Motive Studio, minimum ve önerilen bilgisayar özellikleriyle performans rehberliği sağlamaz, ancak yapınız öncekiyle eşleşiyorsa, muhtemelen ayarları yeniden ölçeklendirmeniz gerekir.

En iyi Dead Space ayarları: Necromorphs çizimlerinin yanında duran Isaac Clarke

Ortadan düşüğe geçerek, fps’yi yaklaşık %10 oranında artırabileceksiniz. 45 fps civarında oturuyorsanız, geçiş yapmak sizi 60 fps tatlı noktasına yaklaştırabilir, ancak doğal olarak tüm bu yeni süslü gölgeleri, ışık efektlerini ve dokuları takas etmeniz gerekecek. Bu, daha eski bir grafik kartı kullanıyorsanız kullanışlıdır, ancak test donanımızla aynı özelliklere sahip olanlar için bunun yerine Nvidia DLSS veya AMD FSR’yi etkinleştirmek isteyeceksiniz; Devre kartı.

Testlerimiz aslında kare hızlarını ikiye katladığından, yüksekten ortama aynı aşağı doğru geçişi yapmak çılgın bir yolculuktur. Söyleyebileceğimiz kadarıyla, bunun nedeni Ishimura’nın kekemeliğe duyarlı bazı özellikle baharatlı bölgeleridir, ancak ortamdaki tıkanmanın dahil edilmesi performans düşüşleri açısından da rol oynar.

Büyük ölçüde ön ayarın ışın izleme AO’yu kullanması sayesinde, ultra’ya geçiş size çok sayıda kareye mal olacaktır. Özel yapımız, ön ayarı test ederken tek basamaklı bir slayt gösterisine girmeye karar verdi, ancak bunun beklenip beklenmeyeceği veya gelecekteki yamaların performansı iyileştirip iyileştirmeyeceği açık değil.

Bununla birlikte, tüm ön ayarlar AI yükseltme yardımı için haykırıyor ve DLSS’yi etkinleştirmek tüm farkı yaratıyor. Örneğin araç, ultra kare hızlarını “dengeli” olarak ayarlandığında oynanabilir seviyelere getiriyor ve hatta “performans” modunu kullanarak 60 fps’yi korumayı başardık.

YouTube Küçük Resmi

En İyi Ölü Uzay remake grafik ayarları

 • V-senkronizasyonu: Kapalı
 • Çerçeve hızı sınırı: Sınırsız
 • Görüntüleme modu: Tam ekran
 • Kenar yumuşatma: Nvidia DLSS / AMD FSR
 • DLSS modu: Dengeli
 • Aydınlatma kalitesi: Yüksek
 • Gölge kalitesi: Ultra
 • Yansıma kalitesi: Yüksek
 • Hacimsel çözünürlük: Ultra
 • Ortam Kapatma: Açık (isteğe bağlı RTAO)
 • Alan derinliği kalitesi: Yüksek
 • Hareket bulanıklığı: Kapalı
 • Film greni: Kapalı
 • Alan derinliği: Açık

En iyi Dead Space ayarları: Isaac sürünen askere silah doğrultuyor

gölgeler

Dead Space’in bulanık görselleri tartışmalı bir şekilde ayrılmaz ve mümkünse ultra gölge ayarlarına bağlı kalmanızı tavsiye ederiz. Onları çevirmek bazı kareleri serbest bırakacak, ancak yeniden yapımın sağlamak için çok çalıştığı uğursuz havayı öldürecek. Bununla birlikte, düşük ayar bile, orijinal 2008 PC versiyonuna göre çok büyük bir gelişme, yani Steam Deck gibi düşük özellikli makinelerde hala yıldız gibi görünecek.

Aydınlatma

Ishimura gölgeli bir tuvalse, ışıklar da yüzeyini iyileştiren ürkütücü fırça darbeleridir. Dead Space Remake, maden gemisini atmosferik korkuyla ıslatmak için ışık kaynakları kullanır, bu nedenle tam olarak yararlanmak için en azından yüksek ayarları etkinleştirmek isteyeceksiniz. Ultra’ya geçiş, ince iyileştirmelerle birlikte gelir, ancak çaresizce karelere tutunmaya çalışıyorsanız, yüksek olanı seçmek nihai sonucu çok fazla etkilememelidir.
hacimsel çözünürlük

Buharlı uzay gemileri bir bilimkurgu temelidir ve Dead Space’in hacimsel çözünürlük ayarlarından ödün vermek istemezsiniz. Ultra’yı hedeflemek, tüm bu Uzay dumanının gerçek bir anlaşma gibi görünmesine yardımcı olacak ve en sonunda sizi cehennemde yaşayan bir maden gemisinde olduğunuzu düşünmeniz için kandıracak diğer ince etkileri körükleyecektir. Yüksekin altındaki herhangi bir şeyi seçmek, daldırmayı etkili bir şekilde azaltacaktır, ancak seçeneği orta seviyeye düşürmek, bazı alanlarda gergin çerçeve artışlarını engelleyebilir.

En iyi Dead Space Remake ayarları: Isaac Clarke, bir Necromorph'un pencereden yanmasını izliyor

Çevresel perdeleme

Ambient Occlusion, özellikle daha eski bir GPU kullanıyorsanız, Dead Space performansını yukarıdaki tüm ayarlardan daha fazla etkileyebilir. RTX 3070 gibi orta seviye favoriler, hem ışın izleme hem de yüksek ila ultra ayarlarla başa çıkmakta zorlanacak, bu nedenle SSAO’yu seçmek bir sonraki en iyi şey.

Yukarıda bahsedilen Dead Space ön ayarını zaten denediyseniz, RTAO’nun ‘ultra’ deneyimin bir parçası olarak kabul edildiğini zaten bileceksiniz. Bir bakışta, seçeneği seçerek ışın izleme maskaralıklarını etkinleştirdiğinizi bile fark etmeyebilirsiniz (yani, çok belirgin bir performans düşüşü fark edene kadar). Yine SSAO, süslü işleme performansı vergisi ödemeden üst düzey olarak kabul ettiğimiz sonuçları size sağlayacaktır, bu nedenle kendi geçici Ultra RT olmayan ayar dizinizi oluşturmaktan korkmayın.

Tabii ki, Nvidia RTX 4080 gibi yeni kartlar bu senaryoda plazma kesici görevi görüyor ve yukarıdaki ışın izleme performansı Necromorph’ları etkili bir şekilde parçalara ayırmaları gerekiyor. Oynadığınız süre boyunca herhangi bir kare düşüşüyle ​​karşılaşmayacağınızı söylemiyoruz, ancak daha yeni GPU’lar, en zorlu senaryolarda bile oynanabilir kare hızlarını potansiyel olarak güçlendirebilir.

En iyi Dead Space ayarları: Dr Mercer'in yanında duran Isaac Clarke

En İyi Dead Space remake ses ayarları

Muhteşem grotesk görseller bir şeydir, ancak zaten en iyi oyun kulaklığına yatırım yaptıysanız, Dead Space ses ayarlarını iki kez kontrol etmek isteyeceksiniz. Motive’in ses tasarımına olan ilgisi, endişe uyandırdığı kadar sürükleyicidir ve Ishimura’ya ayak basmadan önce doğru seçenekleri seçtiğinizden emin olmaya değer.

Öncelikle, seçtiğiniz ses cihazının stereo, surround ses veya 3D destekli bir kulaklık kullanıp kullanmadığını belirlemek isteyeceksiniz. Ölü Alan ayarları menüsünde her türe uygun bir seçenek vardır, ancak bunun varsayılan olarak ‘stereo’ olarak ayarlanmış olduğunu görebilirsiniz. “Çok kanallı” seçeneği, 5.1 kurulumlarınızı ihtiyaç duyduğu yönlü verilerle beslerken, “3D ses”, Razer Kraken V3 Hypersense gibi kulaklıklar tarafından kullanılan sanal çözümlerle bağlantı kurar. Her şeyi ayarladıktan sonra, farkı anlayacağınızdan emin olabilirsiniz, ancak kulaklarınızı korkuyla çınlatıyorsa bizi suçlamayın.oyun-2