Güneş Sistemindeki koruyucular ve müttefikler, The Witness’ın kaçınılmaz dönüşü için hazırlanıyor ve Destiny 2’nin yaklaşan Lightfall genişlemesinde Cabal Shadow Legion güçleriyle mücadele ediyor. Son zamanlarda oyuncular, Vex’in bile ilgisini çeken bir eylem olan, devasa güçlü Rasputin AI Warmind’i canlandırmak için çalıştılar. Ayrıca, Vex’in onların olduğuna inandığımız hivemind olmadığı hakkında daha fazla şey öğrenmeye başladık – Osiris’in Elsie’ye Aberrant Vex’in fikir birliğinden uzaklaştığını anlatan radyo mesajı, Vex gruplarının nasıl idealleri veya hedefleri paylaşmadığını ortaya çıkardı . Vex’in kavgacı ve deneysel Radyolarya dolu robotik türler olduğunu biliyorduk ve Elsie, Clovis Bray’in Seyir Defteri bilgisi “kayıtsız ve meraklı” Vex’in evreni ellerinden gelen her şekilde yeniden şekillendirmeye çalışacağını, ancak dahası olduğunu.

Radyo mesajına, Neomuna Environment fragmanında yer alan Vex’e ve Season of the Splicer’ı anımsatan Vex ağı Nexus’a dayanarak, Vex’in yaklaşan hikayede anahtar olmaya devam edeceği açık. GameSpot, bir grup röportajı sırasında anlatı tasarımcısı Liz Baker ve kıdemli anlatı tasarımcısı Nikko Stevens’a gelecek hikayenin farklı Vex motiflerini vurgulayıp vurgulamayacağını sordu.

Şimdi oynuyor: Kader 2: Hafif Düşüş | Neomuna Çevre Fragmanı

Baker, “Vex, özellikle seninle benim aramda, Nikko, Spire of the Watcher kulesi ile çok konuştuğumuz bir şey,” dedi. “Vex’te pek çok ilginç şey ve onların biraz esrarengiz hedefleri var.” “Fragmanda olanların hikayede ortaya çıkacağını sezmekte haksız olduğunuzu düşünmüyorum.”

Kara Bahçe’de Kara Kalbe tapanları ve sonraki sayısız karşılaşmayı yendikten sonra bile Sol Bölünmesi’nin temel amacı kristal gibi değil. Stevens, “Liz’in dediği gibi, Season of the Seraph ile bağlantılı olduğu sürece, o ve ben özellikle Spire of the Watcher ve bu hikayenin Lightfall ile nasıl bütünleştiği etrafında dönen birçok konuşma yaptık. Eğer Spire of the İzleyici ve hikayeyi okuyun, Sol Bölücü olarak bilinen Vex birliğinin esas olarak Gözcü Kulesi’ne saldırdığını ve onları püskürtmeyi başardığımızı bileceksiniz. Görünüşte amaçları Rasputin’i hapse atmakmış gibi görünüyor, ama biz Zindanı bitirirken belki de hain amaçları olduğunu öğren.”

Spire of the Watcher donanımından gelen irfan sekmeleri, araştırmacı Maya Sundaresh tarafından Vex teknolojisi kullanılarak yaratılan Augurmind olan Soteria adlı durugörü sahibi bir yapay zekaya büyük ölçüde selam veriyor. Miyelin Oyunları bu yapay zekanın Neomuna olduğunu artık bildiğimiz Nefele Stronghold ile olası bağlarını yorumlayan bir videosu var. Ayrıca ilgili başka bir bağlantı da Sundaresh’in Ishtar Collective araştırma ekibini Vex simülasyon kopyalarından kurtarması olabilir. simüle edilmesi ve tahmin edilmesi çok karmaşık olduğu için bir Warmind kullanarak; kaydedilen kopyalar Vex ağını araştırmaya devam etti. Benzer şekilde, Vex, gezegenleri ve ayları Merkür ve Io gibi geometrik makinelere dönüştürerek Güneş Sisteminde önemli bir rol oynamıştır, Clovis Bray’in Europa’da Clarity arayışı ve birbirine bağlı ancak sarkan diğer birçok iplik tam olarak bir araya gelmemiştir. Nessus’tan gelen tekil dost Harpy’nin arkasındaki sebep bile açıklanamamıştır.

Stevens ekledi, “Vex Collective’in bir şey olduğunu ve ardından Sol Divisive’in onlardan bir nevi koptuğunu düşünürsek, onlar Karanlığa tapıyorlar ve Karanlığa tapmanın onları zafere götürecek yol olduğuna inanıyorlar. Sanırım birbirinin etrafında yüzen ve Işık Düşüşü’ne götüren bu tür farklı noktaların tümü, biraz daha bağlayıcı ağların oluştuğunu görebilirsiniz.”

Destiny yılları boyunca, Vex en güçlü ama en yakalanması zor düşmanlardan bazıları olmuştur, ancak 28 Şubat’ta yayınlanacak olan Lightfall, bu paracausal savaştaki rolleri hakkında bazı gizemler bırakabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1