Nasıl yenileceğini öğrenmek için çaresiz Dead Space Leviathan patronu yeniden yapımda mı? Endişelenme, bilimkurgu sfinkterini uçuruma fırlatmana yardım edeceğiz. Yeniden yapımın ölümsüz toksik dokunaç kütlesini tartışmasız orijinali kadar zor, ancak Motive’in yeni sıfır yerçekimi özelliği bu sefer tüm farkı yaratıyor.

Dead Space Remake patron dövüşleri çok nadirdir, ancak 2008 sürümünün hayranları Leviathan’ı hatırlayacaktır. Motive’in devasa Necromorph’u ele alışı, 2023’ün en iyi PC oyunlarından birinde her zamankinden daha ürkütücü görünüyor, ancak yine de Isaac’i mezara göndermek için bazı rahatsız edici hareketler yapıyor. En iyi korku oyunlarının tümü genellikle bir veya iki zorlu karşılaşma içerir, ancak önceden hazırlanırsanız – en iyi silah yükseltmeleri ve kıyafet yükseltmeleri dahil – bu, ürkütücü değiş tokuşu daha eğlenceli hale getirir.

Leviathan patron dövüşü

Hydroponics’in “Yiyecek Depolama” alanında altıncı bölümün en sonunda Leviathan’a ulaşacaksınız ve savaşı başlatmak için sıfır yerçekimini kullanmanız gerekecek. Bunu yapmadan önce, yüzen kaynakları toplamak için kinesis kullandığınızdan emin olun, çünkü bu sizi savaşın ortasında sarf malzemeleri için uğraşmaktan kurtaracaktır. Size ekstra ateş gücü sağlayacakları için, odanın patlayıcı kutularını erişilebilir bir noktaya sürüklemenizi de öneririz.

Hazır olduğunuzda, Leviathan’ı uyandırmak ve savaşı başlatmak için ileriye doğru süzülün. Dokunaç kütleleri sizi yere düşürmeye çalışacak, ancak öncü çığlıklarını dinleyerek ve tehlikeden uzaklaşmak için Isaac’in yerçekimi güçlendiricilerini kullanarak saldırıları önceden tahmin edebilirsiniz. Sarı çuvalı tabanından hedef alarak her uzantıdan kurtulabileceksiniz ve bunu dört kez başarıyla yapmak, dövüşün bir sonraki aşamasını tetikleyecektir.

Dört dokunacı da geri çektikten sonra Leviathan ağzını açacak ve size patlayıcı çuvallar ateşleyecek. Contact Beam gibi bir şey kullanarak ağzına saldırmak, ağzını kapatmaya yardımcı olacaktır, ancak kinesis kullanarak kendi mermilerini de geri atabilirsiniz.

Leviathan’ın iğrenç merkezine başarılı bir şekilde hasar vermek, savaşın üçüncü ve son bölümünü başlatacak ve dokunaçlar, mermiler ve zehirli gazla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Daha önce tavsiyemize uyduğunuz ve çevredeki tüm kaynakları topladığınız sürece, envanterinizde bir veya iki oksijen tüpü olmalıdır ve bunları kullanmak, emrinizde olan süreyi etkili bir şekilde uzatacaktır.

Leviathan patronunun Dead Space ekran görüntüsü

Zaman çok önemlidir ve Leviathan’ı yenmek, hem ağzına hem de daha önceki dokunaç irin torbalarına aralıklı olarak zarar vermeyi gerektirir. İkincisinin her birini yok etmek epeyce atış gerektirir, ancak bu patlayıcı bidonları fırlatmak için kinesis kullanmak işleri hızlandırmalıdır. Kulağa apaçık gelebilir, ancak başarının anahtarı vurulmamaktır, çünkü ritmi korumak sizi boğulmaktan alıkoyacak tek şeydir.

Biraz şansla, Leviathan şimdi boşluğa süzülüyor olmalı. Size bunun kozmik kıç deliğini son görüşünüz olduğunu söylemek isterdik ama bu ne yazık ki sonraki bir bölümde Isaac’in gününü mahveder. Daha sonra daha iyi hazırlanmış patron dövüşleriyle karşılaşmak istiyorsanız, bağlantı noktası konumlarıyla ilgili kılavuzumuza göz atın ve güvenlik izni seviyenizi nasıl artıracağınız konusunda güncel olduğunuzdan emin olun. Elbette oyundaki her canavar bir Necromorph değildir ve Dead Space Remake oyuncu listesi, oyunun düşman insan kötü adamlarının arkasındaki sesleri ortaya çıkaracaktır.oyun-2