Bob Iger, Chapek dönemi komuta zincirinden uzaklaşmak istiyor

Geçmişte, Disney projelerini denetleyen yapım şirketlerinin üretim maliyetlerini önceden ödemeleri ve ardından geri ödemelerini DMED’den talep etmeleri gerekiyordu ve bu mali kayıpların tümü bölümün defterlerinde yoğunlaşmıştı. Bu tür bir yapıdan uzaklaşmak, teorik olarak, Wall Street’in şirkete bakış açısını iyileştirebilir.

Göre Son teslim tarihi‘in kaynaklarına göre, yeniden yapılanma konuşmalarının çoğu, bir Chapek destekçisi olan Daniel yönetimindeki DMED içinde şirketin dağıtımla ilgili karar verme gücünün çoğunu konsolide eden Chapek dönemi emir komuta zincirinden uzaklaşma arzusundan kaynaklanıyor. DMED’in geri kalan yöneticilerine ne olacağı şu anda net değil, ancak şubenin işlevleri şirketin diğer bölümleri tarafından alınacak.

Ayrıca Disney’in 20th Television, 20th Television Animation, ABC Signature, FX Productions, Searchlight Television ve Walt Disney Television Alternative’den oluşan Disney Television Studios’u nasıl düzene sokacağı da tam olarak belli değil. TV kollarını birbirine daha da yaklaştıracak herhangi bir hareket, muhtemelen Disney’de daha fazla işten çıkarma anlamına gelebilir; bu, şirketin odaklanmasının talihsiz bir sonucu. maliyetleri düşürmek ve stokunun gücünü artırmaya çalışmak.genel-2