Son birkaç gün içinde, bazı kullanıcılar Android Auto’da Google Haritalar ile ilgili bir sorun yaşıyordu. 9to5Google’ı bildirir. Etkilenen kullanıcılar, Android Auto’larında “GPS aranıyor” ifadesini görüyor.

Android Auto “GPS aranıyor” sorunu gün yüzüne çıkıyor

Etkilenen kullanıcılar bunu Reddit’e götürdü ve Google Destek Forumu bu sorunla ilgili hayal kırıklıklarını dile getirmek ve bir çözüm aramak. İlginç bir şekilde, sorun son birkaç gün içinde ortaya çıkmaya başladı, ancak bazı kullanıcılar için birkaç hafta önce başladı. Şu anda temel nedenin ne olduğu, yeni bir güncellemeyle ilgili bir şey olup olmadığı belli değil. Etkilenen kullanıcılar, sorunun, telefonlarının ekranı kapalıyken, temelde uyku moduna alındığında ortaya çıktığını bildirdi.

Reddit’te, insanlar, etkilenen bazı kullanıcılar için işe yarayan bazı geçici çözümler bulmuşlardır. Birincisi, Google Haritalar’ın Konum iznini “yalnızca uygulamayı kullanırken” yerine “her zaman izin ver” olarak değiştirmek. Diğerleri, “Optimize edilmiş pil kullanımı”nın kapatılmasının sorunu çözebileceğini öne sürüyor.

Sonuç olarak, bu geçici çözümler durum için tam olarak bir düzeltme değildir. Şu anda Google, bazı yaygın sorunların meydana geldiğini henüz kabul etmedi.telefon-1