Bakın, birçok kişi ABD Temsilciler Meclisi’nin iki tarafta da istihbaratı olmadığını söylerdi. Bu nedenle, Yapay Zeka botu ChatGPT’nin Kaliforniya temsilcisi Ted Lieu’nun (D-Ca) emriyle bağlayıcı olmayan bir önlem yazması belki de şaşırtıcı değil. NBC News’e göre Temsilci Lieu, ChatGPT’ye şu görevi verdi: “Siz Kongre Üyesi Ted Lieu’sunuz. Genel olarak Kongre’nin yapay zekaya odaklanmasını desteklediğini ifade eden kapsamlı bir kongre kararı yazın.”

Karar, AI kullanılarak yazıldığından bahsetmiyor ve Kongre’nin “AI’nın geliştirilmesinin ve konuşlandırılmasının güvenli, etik ve tüm Amerikalıların haklarına ve mahremiyetine saygı duyan bir şekilde yapılmasını sağlama sorumluluğuna” sahip olduğunu söylüyor. ” Lieu, yapay zekanın nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair önerilerde bulunmak için tarafsız bir komitenin oluşturulmasını istiyor.

ChatGPT, Google Arama’nın yerini alabilir.

Son birkaç aydır bir kayanın altında yaşamıyorsanız, muhtemelen ChatGPT’nin OpenAI tarafından geçtiğimiz Kasım ayında başlatılan bir AI sohbet robotu olduğunu biliyorsunuzdur. İnsan konuşmalarını anlayabildiği için ChatGPT’den birçok görev yapması istenmiştir. Kötü amaçlı yazılım oluşturabilir, yazılım hatalarını düzeltebilir, dönem ödevleri yazabilir, teorik soruları yanıtlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Bu bağlamda makul görünen ama tamamen yanlış olan bir yanıt verebileceği anlamına gelen “halüsinasyonları” vardır.
Bazıları görüyor ChatGPT yakın gelecekte Google’ın arama motorunun yerini alacak. Bu teknoloji ne kadar harika? Bir haiku yazması istendiğinde, AI chatbot harika bir tane yazdı: “Ekrandaki kelimeler, şimdi sadece bulanık, makine kalemi alıyor.” Google’a günlük maksimum D vitamini dozunun ne olduğu sorulduğunda, arama motoru, kullanıcıları Healthline.com web sitesini ziyaret ederek cevabı kontrol etmeye yönlendirdi. Öte yandan, aynı soru ChatGPT’ye yöneltildiğinde, chatbot “tam metin yanıtı” ile yanıt verdi.
Temsilci Lieu, bilgisayar bilimlerinde bir geçmişe sahip olduğu için yapay zeka hakkında bir iki şey biliyor. ChatGPT kısa süre önce Lieu’nun bu hafta içinde yayınladığı bir makale yazdı. New York Times. Yapay zeka sohbet robotu şöyle yazdı: “Yapay zeka teknolojisindeki hızlı ilerlemeler, artık yapay zekanın güvenli, etik ve toplum için faydalı şekillerde kullanılmasını sağlamak için harekete geçme zamanının geldiğini açıkça ortaya koydu. Bunun yapılmaması, bir yapay zekanın risklerinin faydalarından çok daha fazla olduğu bir gelecek.”

Şu anda, AI ile ilgili temel bir endişe, bazı öğrencilerin onu okulda kopya çekmek için kullanma olasılığıdır. ChatGPT, New York City devlet okullarında yasaklandı. Lieu’nun korkuları bunun ötesine geçiyor ve yapay zekanın yaygın ve kontrolsüz kullanımının “ölümcül” olabileceğini söylüyor.

NY Post, ChatGPT’nin yakında insan işçilerin yerini alabileceği bazı işlerin bir listesini yayınladı.

Lieu, “Bilgisayar bilimi derecesine sahip üç Kongre üyesinden biri olarak, yapay zekanın büyüsüne kapıldım ve toplumu ilerletmeye devam edeceği inanılmaz yollar konusunda heyecanlıyım. Ve bir Kongre üyesi olarak, yapay zeka beni korkutuyor,” diyor. özellikle denetlenmemiş ve düzenlenmemiş yapay zeka.” Meclis Başkanı Kevin McCarthy (R-Ca), bu haftanın başlarında Meclis İstihbarat Komitesi üyelerinin AI ve Quantum dersleri alacağını söyledi. Bu, askeri generallerin aldığı eğitimin aynısıdır.

McCarthy, “Ülkemizin ve ulusal güvenliğin korunduğundan emin olmaktan söz edebilmek istiyoruz” dedi. John Thune (R-SD) biraz kendini küçümseyen bir mizah kullandı ve “Temel zekayla ilgili kendi zorluklarım var. Ama kesinlikle onu anlamamız gerektiğini düşünüyorum” yorumunu yaptı.
New York Postası ChatGPT ile bir insan işçinin yerini alabilecek işlerin bir listesini yayınladı. Bu liste eğitimcileri, Wall Street’teki tüccarları, yatırım bankacılarını, yazılım mühendislerini, grafik tasarımcıları ve (yutkun!) gazetecileri içerir.



telefon-1