Bank of America, JP Morgan ve Wells Fargo, dijital varlıkların dünyanın farklı yerlerinde benimsendiğini görmeye başladıklarından, yakında bir dijital cüzdan başlatmak için bir araya gelebilecek yedi mega küresel banka arasında olabilir. Bu potansiyel girişimin arkasındaki amaç, Apple Pay ve PayPal gibi diğer ödeme platformlarıyla rekabet etmektir. Wells Fargo, Truist, Capital One, PNC Bank ve US Bank, bu projeye katılmak için sıralandığı bildirilen diğer borç verenler arasında yer alıyor.

Adı geçen bankaların tümü, toplu olarak Zelle adlı bir dijital ödeme ağına sahiptir. başına olarak raporlamak Bitcoin.com tarafından dijital cüzdan Zelle’den ayrı çalışacaktır.

Zelle, finansal firmalara risk yönetimi çözümleri sunan fintech firması Early Warning System (EWS) tarafından yönetilmektedir. EWS, piyasaya sürüldüğünde dijital cüzdanı yönetme sorumluluğuyla da görevlendirilecek.

Bu projede yer alan bankalar, anında çevrimiçi ödeme hizmetlerini ve dijital cüzdanları kullanmaya alışkın müşterilerini kaybetmenin önüne geçmek istiyor.

Geçen yıl, rakamlardan alıntı yapan bir rapor Ardıç Araştırması dünya çapında dijital cüzdan hizmetlerini kullanan insan sayısının 2026 yılına kadar 5,2 milyonu aşacağını tahmin etmişti.

Apple Pay, kripto dostu PayPal ve Google Pay gibi sektördeki rakipler son yıllarda kendilerini çoktan kanıtladılar.

Şimdilik, bu isimsiz dijital cüzdanın kripto para birimlerini ve diğer sanal dijital varlıkları destekleyip desteklemeyeceği belirsizliğini koruyor.

Önümüzdeki aylarda konuyla ilgili netlik bekleniyor. Bitcoin.com raporuna göre, cüzdan Temmuz ve Aralık 2023 arasında kullanıma sunulabilir.

Her ikisi de son zamanlarda birkaç kripto yanlısı adım atan Mastercard ve Visa’nın da projenin bir parçası olacağı bildiriliyor.

Halihazırda dahil olan katılımcıların, işbirliği yapmak ve ilgili kartlarını bu cüzdana eklemek için diğer fintech firmalarını da dahil etmeye çalıştıkları bildiriliyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8