Izvestia’ya göre Honor ve Xiaomi, Rusya ofisleri için personel almaya başladı. Ve sorumlulukları reklam, fikir liderleriyle etkileşim, ayrıca lojistik ve ürün teslimi olacak kişilerden bahsediyoruz. Uzmanlar, şirketlerin Rusya pazarına tam dönüş için çalışmaya başladıklarına inanıyor.Honor, HeadHunter’da dokuz boş pozisyon yayınladı. Bunlardan biri iş ortağı yöneticisidir. Yeni ürünler piyasaya sürmek için Rus distribütörlerle etkileşime girmesi gerekecek. Xiaomi, Moskova ofislerinde yedi kişiyi işe almayı planlıyor, bunlardan biri Honor örneğinde olduğu gibi perakendeciler ve distribütörlerle etkileşime girecek, diğeri medyada reklam satın alacak.

Izvestia’nın muhataplarından biri, Honor’un Rusya Federasyonu’ndaki pazarlama faaliyetlerine devam etmek için “tüm gücüyle çalıştığını” söyledi. Öngörülebilir bir gelecekte şirketin ekipmanlarını Rusya Federasyonu’na doğrudan teslim etmeye başlayabileceği düşünülebilir, ancak şimdi Honor cihazları komşu ülkelerden (örneğin Kazakistan) paralel ithalat yoluyla Rusya’ya ithal edilmektedir.

Şimdi Rusya pazarında var olmak için çeşitli stratejiler var. Birincisi şirketin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde bulunması, ikincisi ilgili faaliyetlerin ortaklar aracılığıyla yürütülmesi, üçüncüsü ise şirketin farklı bir isim altında temsilcilik açması. Ülkede boş pozisyonları yeniden açmış olmaları olumlu bir sinyal, şirketlerin ilk stratejiye dönmeyi seçtiklerini gösterebilir.”, — dedi PR Perfect ajansının kurucusu Kristina Petrova.genel-22