Akıllı TV’lerdeki reklamlar hemen hemen her platformda beklenilir hale geldi ve son yıllarda Android TV’de hakimiyeti başladı. Ve şimdi Google TV’de daha da fazla reklam var.Google, 2020’de Android TV’de reklamları ilk kez başlattığında, reklamlar, çeşitli akış hizmetleri ve uygulamaları aracılığıyla TV’de izlenebilecek filmleri ve TV şovlarını gösteren içerik “önerileri” olarak tasarlandı. Durum, 2021’de Google TV ve Android TV’nin çevrimiçi sinemalarda film reklamları ve ardından gelecek gösterimler için fragmanlar göstermeye başlamasıyla değişmeye başladı.

Kullanıcılar artık fiziksel ürünlerin ve hatta çevrimdışı mağazaların Google TV reklamlarına bağlandığını keşfediyor. Bu tür reklamları ilk fark eden Hindistan’daki kullanıcılar oldu ve burada Apple ürünleri için çevrimiçi ve çevrimdışı bir mağaza olan India iStore reklam vermeye başladı. Bu fenomen Hindistan ile sınırlı değil, örneğin, Amerikan Chrysler’in bir reklamı fark edildi ve Kanada’da Tim Horton’un kahve zinciri tanıtılıyor. Reklamlar, OnePlus’tan Sony’ye kadar çeşitli üreticilerin TV’lerinde gösteriliyor. Ancak, bir yazılım kabuğu olan Google TV tarafından birleştirilirler.

OnePlus ve Sony TV'lerin ortak noktası: Google TV'de daha da fazla reklam var

Google TV’nin bağımsız bir işletim sistemi olmadığını ve Android TV olarak yeniden adlandırılmadığını, ancak Android TV için ek bir kabuk olduğunu hatırlayın. Ekim 2020’de Chromecast medya oynatıcısında çıkış yaptı.genel-22