ZeniMax Online Studios, Xbox ve Bethesda Developer Direct sırasında bu yılki Elder Scrolls Online macerası Shadow Over Morrowind’i tanıttı.

MMORPG, birkaç yıl önce bir Morrowind genişletmesi alırken, geliştiriciler, oyuncuların ilk seri oyunu olan 1994’teki Arena’dan bu yana bir Elder Scrolls oyununda keşfedilmemiş yerlere geri döneceklerine söz verdiler.

Shadow Over Morrowind, Scribes of Fate DLC’si ve Necrom Bölümü arasında bölünecek. İlki, PC/Mac için 13 Mart 2023’te ve Xbox ve PlayStation konsolları için 28 Mart 2023’te çıktığında Scrivener’s Hall ve Bal Sunnar adlı iki yeni zindan ekleyecek.

Öte yandan Necrom Bölümü, bir Elder Scrolls Online genişletmesinin olağan standartlarına uyacak. Oyuncular, Eastern Morrowind’deki iki yeni bölgeye yayılmış yaklaşık otuz saatlik yeni hikaye içeriği bulacaklar. Zenimax Online Studios ayrıca iki yeni arkadaşın ve en önemlisi yepyeni bir sınıf olan Arcanist’in eklendiğini doğruladı.

Bu, Elsweyr’in Necromancer’ından bu yana eklenen ilk sınıf bir yana, Elder Scrolls Online’da öne çıkan yedinci sınıftır. Arcanist’in, Oblivion’un Daedric Princes’lerinden birinden (sınıfın adı göz önüne alındığında muhtemelen Hermaeus Mora) ödünç alınan güçlü yetenekler ve mekaniklerle donatıldığı bildiriliyor.

Necrom, 5 Haziran 2023’te PC/Mac’te ve Xbox ve PlayStation’da piyasaya çıkıyor
20 Haziran 2023’te konsollar, Shadow Over Morrowind macerasını sonlandırıyor. Geçen ay, ZeniMax Online Studios’un kurucusu ve stüdyo yöneticisi Matt Firor Meydana çıkarmak Elder Scrolls Online, yılın ikinci yarısını oyunun aşağıdakiler gibi diğer yönlerini geliştirmeye adayarak yıl boyu süren macera formatından uzaklaşacak:

  • S3: Yaşam Kalitesi iyileştirmelerine ve hata düzeltmelerine odaklanın.
  • S4: Her zamanki bölge DLC’si yerine yeni bir sistem sunacağız.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17