Nasscom raporu: Muhtemelen 8-10 yıl sonra kitlesel düzeyde Metaverse benimsenmesi

ölçekteyken Sanal evren evlat edinme muhtemelen 8-10 yıl sonra olacak, alan Hindistan’da güçlü bir erken evlat edinme sürecine tanık oluyor. Nasscom rapor dedi.

2022’nin ilk yarısında, değeri 120 milyar doları aşan önemli özel sermaye/risk sermayesi yatırımları ve güçlü birleşme ve satın alma taahhütleri metaverse alanında açıklandı.

Artık işletmeler, değer zinciri boyunca metaverse kullanım senaryolarını uygulamaya başlıyor.

Ayrıca Oku

Samsung Huawei LG, metaverse patent yarışında lider
Sony Manchester City bir metaverse inşa ediyor

Nasscom ve McKinsey & Company tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2030 yılına kadar perakende, imalat, medya, sağlık, telekom, profesyonel hizmetler ve bankacılık gibi sektörlerin büyük olasılıkla meta evrendeki kurumsal kullanım örneklerinin başlıca harcama etkenleri olması bekleniyor.

“İster NFT’lerle sanallaştırılmış satış kanalları, ister ürün tasarımı için dijital ikizler olsun, sürükleyici bir deneyim tasarlamaya yönelik daha incelikli ve düşünceli bir yaklaşım görmeye başlıyoruz” dedi. Sangeeta GuptaNasscom’da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Strateji Sorumlusu.

Raporda, müşteri katılımı, çok kanallı müşteri desteği ve ürün tasarımı için gerçek zamanlı simülasyonlarda ortaya çıkan kullanım örnekleri ilgi görüyor.

Oyunlaştırılmış öğrenme ve geliştirmeyi yeniden tasarlamak gibi çeşitli girişimler devam etmektedir. AR/VR tabanlı öğrenme paketleri sanal Eğitmenler, sürükleyici işe alım ve çalışan katılımı oluşturma avatar etkileşim, iş fuarlarında çalışanlarla ağ oluşturma ve çalışan işbirlikleri ve toplantıları için dijital ikiz ofisler hayal etme.

Ancak bulguların gösterdiğine göre, teknolojinin ölçekteki potansiyeli, yatırım geri dönüşünün (ROI) netliği, teknoloji ve yetenek hazırlığı ve toplumsal kaygıları ele alma yeteneği gibi faktörler tarafından belirlenecek.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9