Atom markasının CEO’su Igor Povarazdnyuk, TASS ile yaptığı bir röportajda, Rus elektrikli otomobilinin prototipinin bu yıl Nisan veya Mayıs aylarında sunulacağını söyledi.

Prototipi ilkbaharda, Nisan-Mayıs civarında göstereceğiz. Bu, tabii ki hissedarlarımızı, yatırımcılarımızı, ortaklarımızı davet edeceğimiz ama aynı zamanda halka da açık bir bölüm oluşturmaya çalışacağımız kapalı ve açık bir dizi etkinlik olacak.


Igor PovarazdnyukŞirketin başkanı, ilk prototipin insan-makine arayüzlerinin işlevselliğini test etmek için kullanılacağını da sözlerine ekledi.

Sonbaharda, test için yaratılacakları ve tüm araç sistemlerinin gerekli tüm testlerine tabi tutulacakları için halka gösterilmeyecek eksiksiz işlevsel prototiplere sahip olacağız.


Igor Povarazdnyuk

Satışların ancak 2025’te başlayacağına dair daha önce yayınlanan bilgileri doğruladı: “İlk yıl, otomobil pazarında artık birikmiş de dahil olmak üzere belirli bir açık olduğu göz önüne alındığında, kurumsal müşterilerimizin siparişlerini müşteri olarak tamamlamaya çalışacağız. öncelik meselesi, hangisi olacak. Kesin sayıyı çıkışa yakın açıklayacağız.”

İlk Rus arabası “Atom”, Minecraft yarışmasının galibine sunulacak.genel-22